Köprüden kötü haber var! Köprü ve otoyol geçişlerine zam yapıldı! İşte zamlı fiyatlar?

Köprü ve otoyol geçişlerine zam yapıldı! İşte zamlı fiyatlar?

GÜNDEM

Sürücülere kötü haber geldi. Yeni yıla girilmesiyle köprü ve otoyol geçişlerine zam yapıldı. Zamlı köprü ve otoyol ücretleri gece yarısıyla uygulamaya alındı. İşte yeni köprü ve otoyol geçiş ücretleri..

2016 yılınına girilmesiyle beraber bir zamda Köprü ve otoyol geçişlerine geldi. Boğaz köprülerinden otomobil, motosiklet, aks aralığı 3.20 metreden küçük kamyonet ve minibüsler için geçiş ücretine 50 kuruş zam yapılarak 4 lira 25 kuruştan 4 lira 75 kuruşa yükseltildi. Aks aralığı 3.20 metreden büyük her türlü iki akslı araçların geçiş ücreti de yine 50 kuruş artışla 6 lira oldu. köprü ve otoyol geçişlerine en son 2012 yılında zam yapılmıştı.

O ücretler yüzde 16 zamlandı

Köprü ve otoyol ücretleri ne kadar zamlandı. Otoyıl ve köprü ücretleri en son ne kadar oldu? En son 2012 yılında zamlanan “köprü ve otoyol” fiyatlarına 3 Ocak’tan itibaren geçerli olacak şekilde yüzde 16 zam yapıldı.

ESKİ KÖPRÜ GEÇİŞ ÜCRETLERİ

Otomobil, motosiklet, kamyon, kamyonet ve minübüs 4.25 TL
Küçük otobüs, büyük otobüs, kamyon 5.50 TL
Otobüs ve treyler 10.25 TL
HGS geçişlerinde yüzde 20 indirim uygulanıyor.

YENİ KÖPRÜ GEÇİŞ ÜCRETLERİ

Otomobil, motosiklet, kamyon, kamyonet ve minübüs 4.75 TL
Küçük otobüs, büyük otobüs, kamyon 6.00 TL
Otobüs ve treyler 15.00 TL

HGS geçişlerinde yüzde 20 indirim uygulanıyor. Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine yapılan yeni yıl zammına Vatandaşlar, Anadolu, Avrupa, Çeşme, İzmir-Aydın ile Adana-Urfa, Çukurova otoyol geçişleri hakkında yeni ücret tarifesine ilişkin detaylı bilgiye “www.kgm.gov.tr” web sitesi üzerinden ulaşabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*