Kurumsal İngilizce Eğitimi Konusarakogren.com’da

MAGAZİN

İngilizce günümüzde birçok alanda ihtiyaç duyulan bir ek dildir. Özellikle kurumlarda çalışacak ve etkin seviyede İngilizce öğrenmek, son zamanlarda en yüksek iş olanağı kazanmanızı sağlamaktadır. Peki, Kurumsal İngilizce Eğitimi nasıl alınır? Neye göre belirlenir?

Öncelikle bunun için belli başlı İngilizce kurslarından, İngilizce eğitim veren şirketlerden gidip İngilizce seviyenizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu tür şirketler ve kurslar genelde bunu ücretsiz bir şekilde yapmakla beraber, gramerinize ve kelime bilginize de bakmaktadır. Kısaca İngilizce eğitiminden önce sizi İngilizce testine sokarak, gereken en iyi verimi hangi tür eğitimde alacağınızı belirler. Başınızda bir tür koç (çözüm ortağı da denilir) yardımı ile ihtiyaçlarınızı, hangi hedefler uğruna öğrenmek istediğinizi sorgular ve buna göre bir program hazırlanır. Üst düzey yöneticiden, farklı görevlerdeki çalışanlarına kadar herkese bu işlem uygulanmaktadır. Kurumsal İngilizce ‘de gerekli olan kesinlikle bol pratik ve bir bu kadar da kelime ve gramer haznenizi genişletmektir.

Eğitim süresince İngilizceniz sürekli bir test halinde bulunacak ve gelişmeniz takip edilip ona göre bir program hazırlanılacaktır. Bu sayede derslerden, çalışmalar ve denemelerden alınacak en değerli verim alınıp sizi bulunduğunuz şirketin açılmak istediği ulusal pazara hazırlayacak ve orada temsil yeteneğinizi arttıracaktır. Ayrıca Kurumsal İngilizce birçok kelime ve terimi de içinde barındırdığından, yaptığınız işteki profesyonelliğinizi ve kademeleri hızla atlama şansını size kazandıracaktır.

Kurumsal İngilizce öğrenmek bu kadar avantajlı, fakat nereden öğreneceğiniz de bir o kadar avantaj sağlayacaktır. Çünkü mevcut bir işiniz varsa yahut bir işe yeni başlayacaksanız bu İngilizceyi ne derece bildiğiniz sorgulanacaktır. Öğrendiğiniz kurumun Genel Avrupa Dil Standartlarına (CEFR)’na uygun olup olmaması size büyük bir avantaj sağlayacak ve eğer kıdem terfisi almak istiyorsanız buna yol açacak, yeni işe girmek istiyorsanız sizi rakiplerinizin işe alınma konusundaki şansının çok ve çok üzerine çıkaracaktır.

İngilizce öğrenirken aldığınız writting (yazma), reading (okuma) ve speaking (konuşma) dersleri ile bu tür testlerde başarılı olabilir, eğer bir işe sahipseniz şirketçe international (uluslararası) bir toplantıda/yemekte sizi konuşulanı anlama ve akıcı bir şekilde konuşma olarak avantajlı duruma sokacaktır. Sadece çalışanlar için değil şirket müdürleri ve kuruluşun üst kademe müdürleri de bu eğitimi alması gerekmekte ve almakla birlikte kuruluşlarını ulusal pazara açıp gelir kazanmaktadır. Ayrıca şirketlerini ulusal pazarda en iyi şekilde temsil eden şirket yetkilileri ise şirketin uluslararası pazarda saygınlığını kat ve kat arttırmaktadır.

Denildiği gibi bu hizmeti veren kurs ve kuruluşların şirketçe katılanlara özel indirimleri ve eğitimin özelleştirilmesi (yani bulunulan kuruluşun yaptığı işe yatkın bir dil öğretimi) ile daha iyi ve hesaplı hizmet vermektedir. İngilizcenin günümüzdeki rol ve önemi düşünüldüğünde, günümüzdeki bütün büyük/büyümekte olan kuruluşların bu hizmeti zorunlu kılması kaçınılamaz.

Kaynak: http://www.konusarakogren.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*