Olayları Halka Rapor Eden Gazete


Lazar Markovic: ”Avrupa finali için çok hırslıyım” dedi

GÜNDEM

Fenerbahçe’nin başarılı kanat oyuncusu Lazar Markovic, UEFA Avrupa Ligi 2. Turu’ndaki rakipleri Rus ekibi Lokomotiv Moskova’dan daha iyi bir takım olduklarını belirterek, “Final konusunda çok hırslıyım” dedi.

Markovic, Fenerbahçe Dergisi’nin şubat sayısına açıklamalarda bulundu. Futbola başlama hikayesini anlatan Markovic, “Ağabeyimin Partizan’a gitme durumu söz konusu oldu. Annem de, Partizan Belgrad’da olduğu için oraya tek başına gitmesini istemiyordu. Sırf bu nedenle beni de Filip’le yolladı. Aslında onun açtığı kapıdan ben de girmiş oldum ve ben de bir süre sonra Partizan’da futbol oynamaya başladım” şeklinde konuştu.

“HİÇ KİMSE BİR AÇIKLAMA YAPMADI”
21 yaşındaki oyuncu, Liverpool macerası hakkında, “Liverpool’un eski teknik direktörü ile ilişkilerim gayet iyiydi ama bir günde ne olduğunu anlamadığım bir şekilde her şey değişti, hiç oynamamaya başladım. Bu sezon başında artık kulübede bile bana yer verilmemeye başlandı. Hiç kimse konu ile ilgili bir açıklama yapmadı. Durum bu seviyeye gelince ben de ayrılma kararı aldım” diye konuştu.

“LOKOMOTİV MOSKOVA’DAN DAHA İYİ BİR TAKIMIZ”
UEFA Avrupa Ligi’ndeki Lokomotiv Moskova eşleşmesini de değerlendiren Sırp yıldız, “Biz Lokomotiv Moskova’dan daha iyi bir takımız. Her iki karşılaşmaya da galibiyet düşüncesiyle çıkacağız. Final konusunda çok hırslıyım zaten. Final oynamak en büyük isteğim. Takımımla o noktalara gelebileceğimize inanıyorum. Yapmamız gereken; Avrupa Ligi’nde iyi bir performans ortaya koymak, iyi bir futbol oynamak ve finale kadar gitmek” ifadelerini kullandı.

Lazar Markoviç

“LİVERPOOL VE FENERBAHÇE TARAFTARLARI DÜNYANIN EN İYİSİ”
Markovic, sarı-lacivertli taraftarlarla ilgili olarak ise, “Anfield Road’da her maç öncesi ’You will never walk alone’ şarkısını duyar ve o coşkuyu yaşarsınız. Burada ise her saniye taraftarların coşkusunu ve size verdiği desteği hissedebiliyorsunuz. Bence; Liverpool ve Fenerbahçe taraftarları dünyanın en iyi taraftarları” açıklamasını yaptı.

“SÜPER LİG SON DERECE ZORLU”
Süper Lig ile ilgili bir soru üzerine ise Markovic, “Aynı daha önce oynadığım Portekiz ve İngiltere Ligleri gibi, karşılaşmalar son derece zorlu ve mücadeleci geçiyor. Vitor Hoca’nın benden tek istediği Portekiz’deki gibi oynamam ve İngiltere’de öğrendiklerimi üzerine katmam. Her maçta elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

iznik emlak
YUKARI ÇIK