LUKE CAGE

YAŞAM

Netflix’in süper kahraman furyasına bir yenisi daha eklendi. Luke Cage dizisi, 30 Eylül 2016 tarihinde başlama sözü vererek hayranlarını mutlu etti. Daredevil dizisinin kardeş dizisi olan JessicaJones’ta boy gösteren Mike Colter, gösterdiği iyi performansla LukeCage’in kendi dizisini çıkartmayı başardı. Kahramanı daha önceden izleme fırsatı bulmuş olmanız, dizinin ulaşabileceği başarı konusunda da fikir vermiş oldu. TheDefenders dörtlüsü JessicaJones, Daredevil, IronFists ile beraber olan LukeCage, kendine ait diziyi hak eden bir karakter olduğunu gösterdi.Netflix garantisinde aksiyon ve macera dolu bir yapıma hazır olun.

Luke Cage Kimdir?

Aslen bir çizgi roman karakteri olan ve asıl adı Carl Lucas olan kahramanımız Harlem’de büyüyen, çete mensubu siyahi bir gençtir. Çeteden ayrılmak istediğinde çete üyeleri bunu hoş karşılamaz ve üzerine bir suç yıkılır, hapishaneye düşer. Buradan çıkmasının tek yolu bir doktorun süper asker yetiştirme deneyini kabul etmektir. Bu deney sonucu asla yara almayan, zırh gibi bir deriye sahip olmuştur. LukeCage takma adıyla New York’a kaçar ve suçlularla savaşmaya başlar.Bu adetayenilmez vücuda sahip olması Luke’un hayatını da fazlasıyla etkileyecektir. Dizide bu hikâyeye sadık kalınıp kalınmayacağı henüz bilinmiyor, fakat daha önceden JessicaJones dizisinde boy gösteren karakterimizi güçlerine kavuşmuş halde görmüştünüz.

Netflix Farkını Hissedeceksiniz

Siz LukeCage izlemek isteyenleri hayal kırıklığına uğratmayacak olan oyuncu Mike Colter, gerek film gerek dizi geçmişi ile yeteneği tartışmaya açılamayacak kadar başarılı. Sizlere sadece arkanıza yaslanıp tadını çıkarmak kalıyor. Luke Cage full izle ve Luke Cage hd izle seçeneklerinden bu maceraya ortak olabilir, kesintisiz izleyebilirsiniz.

luke1

Yayınlanan fragmanlardan dizinin ana kötüsü Cornell “Cottonmouth” Stokes olarak görülüyor. Kesin bir bilgi olmamakla beraber bu durum dizinin şimdiden bir temaya oturtulmuş olduğu izlenimini veriyor ve bu şekilde diğer Marvel dizileriyle bağ kurulmuş olacağını da sezebiliyorsunuz. Netflix daha önceki Marvel uyarlamalarında ana konuya hemen girmeden, karakterin psikolojisini ve çevresini ayrıntılı tanıtarak ve diziyi belli bir renk temasına oturtarak yayına sundu. Luke Cage 1. Sezon izle dizisinde de bunu sürdüreceğinin izlerini veriyor. Başarılı bir uyarlama sizleri bekliyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*