Messi ‘den Küçük Afganistanlı Ahmadi ‘ye Davet Geldi

DÜNYA/GÜNDEM/SPOR

Messi , poşetten yapılan  formasıyla gündeme oturan 5 yaşındaki Afganistanlı Ahmadi‘yi ve ailesini İspanya’ya davet ederek örnek bir davranış sergiledi.

Afganistan Futbol Federasyonu’ndan bir kaynak,LionelMessi hayranı Afganistanlı Murtaza adlı çocuğun, ünlü futbolcuyla buluşmak üzere Barcelona kulübü tarafından davet edildiğini bildirdi.

45 GÜNCE ÇEKİLMİŞTİ

Poşetten forma yapan ve sosyal medyada gündem haline gelen çocuğun, farklı iddiaların ardından en son Afganistanlı olduğu ortaya çıkmıştı. Çocuğun ağabeyi Haman, fotoğrafın 45 gün önce Afganistan’ın Coğori bölgesinde çekildiğini söylemişti.

“MESSI HAYRANI”

Kardeşinin henüz 5 yaşında olduğunu söyleyen Haman, “Kardeşim futbolu çok seviyor ve koyu bir LionelMessi hayranı. Ona forma alamayınca böyle birşey yaptık ve aynı renkteki poşete LionelMessi yazıp ona giydirdik. Çok mutlu oldu” demişti.

“MESSI GİBİ OLMAK İSTİYORUM”

Hayranı Murtaza ise, “Eğitimimi tamamlamam için bana yardımcı olsun, futbolcu olmak istiyorum.LionelMessi gibi olmak istiyorum” şeklinde konuşmuştu.

Daha önce bazı medya organlarında yer alan haberlerde, LionelMessi hayranı küçük çocuğun Duhok’ta yaşayan Humer Ali olduğu iddia edilmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*