Microsoft, iPad’e karşı daha fazla güç kazanıyor

TEKNOLOJİ

Microsoft, iPad’e karşı kazandığı yeni güçler sayesinde daha aktif bir sistem sunacak ve daha aktif bir cihaza yer verecek..

Ekim ayında Microsoft tarafında daha önce hiç yaşanmamış bir şey yaşandı. Microsoft tablet, bilgisayar hibrid modeli Surface, Apple iPad’den daha fazla sattı. Ekim ayında Microsoft Surface, sipariş alan tabletlerin %45’lik kısmını oluşturdu. Apple iPad ise %17’de kaldı. Haziran ayından beri tabletlerden elde edilen karlar artıyor. Yılın ilk yarısında aylık 145 milyon dolarlık bir gelir elde edilirken ikinci yarısında 205 milyon dolarlık gelir elde edildi. Bu artış iki şeyden kaynaklanıyor.

Şirket, Surface serisinde ortalamadan daha fazla fiyat istiyor. Ortalama bir Microsoft ürününe 844 dolar öderken ortalama bir Apple iPad ürününe 392 dolar ödüyorsunuz.  İkincil olarak ürünlerin yeni versiyonları yılın ikinci yarısında duyuruldu. Bunlardan Surface Pro 3 Haziran’da, iPad Mini 4 Eylül’de, Surface Pro 4 ve Surface Book Ekim’de duyuruldu. Dokunmatik ekranı ve takılabilir klavyesi sayesinde bu raporlarda Surface Book tablet kategorisinde yer alıyor. Tıpkı piyasada ki Lenovo Yoga 3 ve diğer modeller gibi, belki tüketimi değil üretimi destekleyen tablet üretimine geçilmeli ancak Apple bu konuda da biraz geç kaldı. Bill Gates ve Steve Jobs’un tablet yüzünden ilk günden beri süregelen husumetini bilmeyen yoktur.Tablet konusunda Apple’a karşı oldukça yaralı ve sinirli olan şirket, Surface tabletler Bill Gates’e yapılan bu haksızlığın intikamını almak için üretilmiş gibi durmuyor mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*