OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Microsoft Nokia 230 ve 230 Dual SIM 2015/11 serisi

TEKNOLOJİ

Microsoft Nokia 230 ve 230 Dual SIM modelleri 2015 yılının 11. ayında yenilendi. Microsoft Nokia 230 ve 230 Dual SIM geride kalan modellere de elveda pozu verdi.

Microsoft Eylül ayında tanıttığı akıllı telefonları Lumia serisi akıllı telefonların ardında Lumia 950 ve 950 XL modellerini tanıtmıştı. Son telefonu ise Microsoft’un oldukça altında giriş seviyesine hitap eden yeni Nokia 230 ve 230 Dual SIM seçenekleri bulunuyor. Gelişmekte olan ülkeler için hazırlanmış olan modeller alt seviye özelliklere sahip olarak bütçelere uygun olarak insanlara hitap etmeyi hedefliyor, Nokia 105 ve 130 ile gelen özellikleri biraz üst seviyeye çıkartıyor.

İki modelde akıllı telefon kategorisine giremeyecek özelliklere sahipken diğer akılsızlara oranla başarılı bir donanıma sahip Nokia 230 özellikleri şu şekilde;

2.8 inç 240 x 320 piksel QVGA ekran, polikarbon gövde, kumlanmış alüminyum arka kapak, 16 MB RAM bellek, ikisi de LED flaşlı 2 MP ön ve arka kameralar, 32 GB’a kadar microSD kart desteği ile geliyor. Series 30+ işletim sistemi yüklü olan cihazın en fonksiyonel özelliği ise dahili fener ve FM radyo özelliklerine sahip olması. Opera Mini, Opera Store, Bing arama, MSN Weather gibi temel uygulamalar yüklü olarak satışa çıkacaktır.

Bekleme süresi 27 gün ve konuşma süresi 23 saat olan telefonların pil süreleri oldukça dayanıklı gibi gözüküyor. Dual SIM versiyonda bekleme süresi 22 güne iniyor. Telefonların Hindistan gibi ekonominin düşük olduğu 3. sınıf dünya ülkelerinde ilgi görmesi bekleniyor. Microsoft’un son akıllı telefonu Lumia 950 XL göz atmanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON TEKNOLOJİ

Placeholder

Kamera İç Özellik

Güvenlik sistemlerinin en yaygını olan kamera sistemlerinde genel olarak hep tüm sistemin
Placeholder

Oyun Oynayarak Mutlu Olmak

Hayatın tekdüzeliğini oynadığımız oyunlar ile gideririz, oyunların olmadığı hayat sıkıcıdır, başkalarıyla yarışmak,
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT