Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

MİNİK HAYALLER ÇAMURDA HAYAT BULDU

İznik’te Dedemin Elleri Çini Sanat Atölyesi, çocukların hayal dünyasını çamurla buluşturdu. Ayrıntılar haberimizde..

camurlahayal

İznik’te Dedemin Elleri Çini Sanat Atölyesi, çocukların hayal dünyasını çamurla buluşturdu. İznikli ebeveynler, çocuklarının yetenek ve hayal güçlerini geliştirmek üzere workshopta bir araya geldi.

Çini ve şamot sanatçısı olan Mesude Künen’in çocuklar için hazırlayıp sunduğu workshop gününde minikler hayli efor sarfetti. İznik sahilinde gerçekleşen aktivite de çocukların uğraşına ebeveynlerde katıldı. Anneler, bu sayede çocuklarının yaratıcılığına da şahit oldular.
Renkli dakikaların yaşandığı etkinlikte çocuklar, hayal güçlerini kullanarak çamurdan yaptıkları nesneleri annelerine hediye etti.
Genelde yetişkinler için organize ettikleri bu tür çalışmaları bu kez çocuklara uygulamak istediklerini vurgulayan Künen, “workshop, grup çalışmasıdır. Kısıtlı bir süre zarfında yetenek ve hayal gücünü kullanarak geliştirme aktivetesidir” dedi. Künen ayrıca, “Ana Okulu çağında ki çocuklarımıza neler yapabileceklerini bugün göstermiş olduk” dedi. Workshop etkinliğinde çocuklara İznik Çok Programlı Anadolu Kız Meslek Lisesi Seramik Bölümü öğretmeni Serap Ay’da destek verdi.

cocuklar