Mozzarella Peyniri Eataly’den Alınır

SAĞLIK

İtalyan mutfağı tazeliğin ve lezzetin gerçek bir temsilcisi. Bu nedenle İtalyan mutfağı en sevilen dünya mutfakları arasında yer alıyor. Dünya genelinde neredeyse her ülkede mutlaka birden fazla İtalyan restoranı olması da, İtalyan yemeklerinin ne kadar çok sevildiğini gösteriyor. Gelelim İtalyan yemeklerinin türlerine. İtalyan yemekleri denildiğinde pek çok kişinin aklına ilk olarak makarnalar ve pizzalar geliyor. Bu iki sevilen lezzet gerçekten de İtalyan yemeklerinin en çok tercih edilenlerinden. Ancak aslında İtalyan mutfağı bunlardan çok daha fazlasını içeriyor. Yemeklerin içerisinde kullanılan ya da tek başına tüketilen İtalyan peynirleri, dünya genelinde büyük bir taleple karşılaşıyor. İtalya’da en çok tüketilen ve dünya çapında en çok talep gösterilen İtalyan peyniri ise mozzarella peyniri.

Pek çoğumuz aslında mozzarella peyniri hakkında bilgi sahibiyiz. Ülkemizde pizza yoğun olarak tüketilen bir yiyecek ve değişik bir talep olmadığı takdirde tüm pizzaların üzerinde mozzarella peyniri kullanılıyor. Dolayısıyla mozzarella peyniri nerelerde kullanılır sorusunun ilk yanıtı pizzaların üstü. İtalyan mutfağında mozzarella peyniri başlangıç yemeklerinde de yoğun olarak kullanılıyor. Mozzarella peynirinin özellikle domates ve fesleğenle olan birlikteliği mucizevi tatlar doğuruyor. Bu kadar lezzet de tabii ki mozzarella kalori araştırmasını beraberinde getiriyor. Ancak korkmaya gerek yok, çünkü mozzarella peynirinin kalorisi oldukça düşük. 100 gramında 300 kalori bulunan mozzarella peyniri pek çok Türk peyniri ile kıyaslandığında çok daha kalorisiz.

İtalyan mutfağının ülkemizde yaygınlaşması ve mozzarella peynirinin giderek daha fazla tanınması mozzarella peyniri nerede satılır ya da mozzarella nerede satılır gibi soruları da beraberinde getiriyor. Aslında mozzarella peyniri bugün pek çok Türk süpermarketinde bulunabiliyor. Ancak bu peynirlerin her biri gerçek İtalyan peyniri tecrübesini yaşatmıyor. En lezzetli mozzarella peyniri almanın yolu ise Zorlu Center’da bulunan İtalyan Restoranı Eataly’den geçiyor.

Eataly peynir ustaları tarafından her sabah taze olarak yapılan mozzarella peyniri fiyatı, diğer süpermarketlerle kıyaslandığı zaman çok daha uygun. Siz de bu lezzetli İtalyan peynirini sofralarınıza getirmek istiyorsanız bir an önce yapılacaklar listenize “mozzarella satın al” cümlesini eklemeli ve Eataly marketini ziyaret etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*