OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Müezzinoğlu: Huzurlu günler bizi bekliyor

GÜNDEM/MANŞET/SİYASET

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa valisi İzzettin Küçük, Ak Parti Bursa milletvekilleri Efkan Ala, İsmail Aydın, Hüseyin Şahin, il başkanı Cemalettin Torun ile birlikte İznik belediyesi yatırımlarının toplu açılış törenine katıldılar.
Baka Müezzinoğlu ve beraberindeki heyet, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın BEBKA ile projelendirerek hayata geçirdiği ve 1,5 milyon liraya mal olan Eko Turizm Tesisi (Bungalov Evleri) ve ilçede gerçekleştirilen diğer yatırımlar Yunus Emre Semt Parkı, Çamoluk Mahalle Konağı, Mustafalı Mahallesi Düğün Salonu, Şerefiye Mahallesi Zeytin Alım Merkezi, Tacir Mahallesi Tarımsal Sulama Deposu’nun toplu olarak açılış kurdelasını kesti.
Tören, Çampınar Mahallesinde yapılan Bungalov Evleri İznik Eko Turizm Tesislerinde gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan belediye başkanı Osman Sargın, ” BEBKA ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz bu projenin maliyeti 1,5 milyon TL’ dir. Proje maliyetinin %85’ini Bebka karşılamıştır. Bu tesis içerisinde 14 adet Bungolov ev, bir restaurant, okçuluk eğitim alanı, köylü pazarımız ve yürüyüş parkurumuz var. ” dedi.

Bursa valisi İzzettin Küçük ise konuşmasında, “Bu göl kıyısındaki şirin ilçemizin yer altı tarihi güzelliği kadar yer üstündeki bu manzarası ve havasını da gerektiği şekilde tanıtabilirsek Dünyanın en prestijli merkezlerinden biri olabilir” dedi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuşmasında, “AK Parti olarak temel prensibimiz insana hizmet etmek ve bu günü dünden daha güzel yapmaktır. 14 yıldır bu yurdun her köşesini dantel misali ilmik ilmik örerek dünden daha güzel hale getirdik. Akıl ve matematik ile izahı zor işler başardık. Uluslar arası bir toplantıda sağlık bakanı olduğum dönemde Avrupa bölge başkanı dedi ki,
“Sayın bakan sizin bu sağlık alanındaki başarılarınızın izahını yapamıyorum. Bütçenize bakıyorum, hekim sayınıza bakıyorum, çalışan sayınıza bakıyorum izah edemiyorum ama müthiş bir başarınız var. ”
Bende dedim ki, bu başarı diğer alanlarda da var. Ulaşımda var, yerel yönetimlerde var.
Hatırlayanlar bilir 2003 yılında ulusal basın manşetlerinde Şubat ve Mart aylarında memur maaşları ödenemeyecek, Türkiye dünyaya konkordato ilan etmeli derken henüz başbakan olmamış, milletvekili seçilmemiş kurucu genel başkanımız hatta o günlerde muhtar bile olmazsın denilen Recep Tayyip Erdoğan, ” Bu millet yapar” diyordu. Bizler bunu başardık. Bu gün insanlar memur maaşlarının yükseltilmesini konuşuyor. Emekli maaşlarını nasıl yüksek olacağını konuşuyor. Bu ülke insanının ayağa kalmasından korkanlar tarafından sıkıntılar yaşıyoruz. O gün Avrupa bölge başkanına dedim ki ben size başarımızın kaynağını açıklayayım. Bir boyutunu anlatacam anlayacaksınız ama ikinci boyutunu anlatmaya çalışacam ama anlayamayacaksınız. Şunları şunları sırasıyla yaptık, gerekli yasal işlemleri gerçekleştirdik matamatiksel olarak bunları yaptık. Bu işleri sizde gördünüz. İkinci boyutunda ise hekim arkadaşlarımız, hemşirelerimiz ve sağlık çalışanlarımızda özveri vardır, şevkat vardır, fedekarlık vardır bunların sonunda ise bizim kültürümüzde rahmet ve bereket vardır. İşte biz bu rahmet ve bereket sayesinde bu başarılara imza atıyoruz.
İşte bu bugün İznik’te bu rahmet ve bereket sayesinde 1,5 milyonluk bir yatırım görüyoruz. Milletin imkanlarını yine millete güçlü olarak aktarmanın huzurunu yaşıyoruz. Bugün bu milletin ayağa kalmasını istemeyenler, önünü kesmek isteyenler bilsin ki hainler hangi noktadan çıkarsa çıksın bu millet tavrını 15 Temmuz akşamı göstermiştir. Önümüzdeki günler daha huzurlu olacak, yeter ki birbirimizi sevmeğe, birlikte güç doğar anlayışına sımsıkı sahip çıkalım. Bizi ortak hedefe götürecek tek bayrak, tek vatan, tek devlet tek millet anlayışıdır. Bu gün burada açılışını yaptığımız Bungolov tarzı evlerin ve diğer yatırımlar dolayısı ile emeği geçenleri yürekten kutluyorum.” dedi.
Tören sonrasında Bakan Müezzinoğlu ve beraberindeki heyet ilçede hizmete giren özel bir eğitim merkezinin açılışına katılarak İznik’ten ayrıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT