OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

PYD Eş Bakanı Müslim ile BM Temsilcisi Gizlice Görüştü

DÜNYA/GÜNDEM/SİYASET

PYD Eş Bakanı Müslim ‘in, BM temsilcisi Mistura‘nın özel ekibiyle İsviçre ‘de gizlice bir araya geldikleri ortaya çıktı. Toplantıda PYD’ye “2-3 hafta bekleyin ikinci oturumlarda olacaksınız” sözü verildi.

Cenevre toplantısının başladığı gün, son ana kadar davet bekleyen PYD Eş Bakanı Salih Müslim’in perşembe günü BM temsilcisi Mistura’nın özel ekibiyle gizlice bir araya geldikleri ortaya çıktı.

muslim-ile-bm-temsilcisi-isvicre-de-gizlice-8112173_x_1322_o

PYD’YE SÖZ VERİLDİ

O görüşmede PYD’ye ” Cenevre toplantılarının ikinci etabında olacaksınız” sözü verildiği öğrenildi.

İsviçre’deki gizli görüşmeye Müslim’in yanısıra Suriye Demokratik Meclisi Eş Başkanları Heysem Menna, İlham Ehmed ve Suriyeli eski bakan ve muhalif liderlerden Kadri Cemil’in de katıldıği bildirildi.

“2-3 HAFTA BEKLEYİN”

Mistura’nın ekibi, heyete “Cenevre’de ilk etapta olmasanız da ikinci oturumlarda olacaksınız. 2-3 hafta bekleyin” dediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre görüşmede; heyet garanti istedi ancak sözlü teminat alabildi. Heyet bu görüşmede Türkiye’nin kendilerinin davetine nasıl engel olabildiğini sordu ve ” Türkiye bu kadar güçlü bir ülke mi?”dedi. Aldıkları cevap ise bir hayli ilginçti.

ABD VE RUSYA’DA PYD’Yİ İSTEMİYOR

Mistura’nın ekibi sadece Türkiye’nin değil, ABD ve Rusya’nın da bu süreçte PYD’yi masada istemediğini söyledi.

Görüşmeye katılan isimlerden Suriye Demokratik Meclisinin eş başkanı Heysem Menna’ya toplantı için şahsi davetiye gitmiş ancak Menna, Kürtler olmadan toplantıya katılmayacağını açıklamıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON DÜNYA

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT