Mutfağınızı Renklendirecek Aksesuar Önerileri

MAGAZİN

Mutfaklar misafirlerimizi ağırladığımız başköşemizden, ailemizle neşeli yemekler için buluşmak noktamıza kadar, hayatlarımızda taşıdığı yeriyle yemek yapılan bir ev bölümü olmaktan çok öte, önemli bir yaşam alanıdır. Bu özel alanı ise yine kendiniz için özel aksesuarlar ile dekore etmek, hızlı ve pratik olmanın yanı sıra tarzınızı ortaya koyarak yemeklerinizi zevkle yapmanız ve yemeniz için de önem taşımaktadır. Sohbetlerinize eşlik edecek yemek takımları ve yemeklerinize eşlik edecek renkli aksesuarlar için önerilerimize göz atmayın unutmayın.

Mutfak aksesuarları seçimi

Kullanımınıza uygun olduğu kadar sizi ve yaşam tarzınızı yansıtan mutfak aksesuarları ve dekoratif detaylar seçmek önemlidir. Masa örtüsü gibi sık kullanılan sunum parçalarından, çiçeklerinizi pencerenin önüne yerleştirmek için kullandığınız renkli vazolarınıza kadar her parçanızda kullanımınıza uygun olan farklı parçaları kullanın. Örneğin yemek takımı için bir adet şık ve bir adet gündelik kullanıma uygun renkli tasarım tercih ederek farklı kullanımlarda rahat edebilirsiniz.

Mutfağınızı dekore etmede beyaz renk nasıl modern ve aydınlık bir görünüm sağlayarak ferahlatıcı bir atmosfer yaratıyorsa, aksesuarlarınızda ve özellikle masanızda kullandığınız parçalarda farklı ve canlı renklerden faydalanmak da o kadar neşelendirici ve iştah açıcı olacaktır. Bu nedenle yemek takımı seçerken pembe, sarı, mor gibi parlak renklere göz atmadan karar vermemeye çalışın.

Dekorasyonda pratiklik ve tarzı birleştirmek

Dekorasyonunuz da işlerinizi kolaylaştırması ve bu sayede hem daha düzenli hem daha keyifli mutfaklara sahip olmanızı sağlayacak ürünler alırken, bunu estetik zevkinize dikkat ederek dekorasyonda birleştirebilirsiniz. Örneğin mutfaklarınız da yemek takımınıza ekstra yer edinmek için country bir görünüm sağlayacak olan eskitme ve çiçek desenli ahşap raflar ve telli dolaplardan faydalanabilirsiniz.

Tezgahın hemen üstündeki aydınlatma araçları hem işlerinizde sizin için daha faydalı olacak hem de basit bir aydınlatmadan daha dekoratif olacaktır. Bakır tonlarında gemici aydınlatmalar, metalik gri ya da beyaz renginde büyük ve uzun abajurlar, doğal taşlarla uyumlu ya da koyu ahşap mutfak modelleri için ideal aydınlatmalardır.

Masa örtüleri yerine küçük davetler, çay saatleri ya da hızlı atıştırmalar için Amerikan servisi tercih ederek ekstra temizlenmesi gereken bir alan yerine pratik bir sunumun rahatlığını yaşayabilirsiniz. www.evinsensin.com adresinde satışa sunulan özellikle renkli yemek takımı tasarımları ile uyumlu ve hoş bir sofra görünümü yakalayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*