OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

NATO , Rusya’yı Sorumluluk Sahibi Olmaya Çağırdı

DÜNYA/GÜNDEM/SİYASET

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rus savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal etmesine ilişkin Rusya’yı sorumlu hareket etmeye ve NATO hava sahasına saygı göstermeye davet etti.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türk yetkililerinin sürekli uyarılarına rağmen bir Rus savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal ettiğini belirterek, Rusya’yı sorumlu hareket etmeye ve  hava sahasına saygı göstermeye davet etti.

NATO

Stoltenberg, yaptığı yazılı açıklamada, Rus savaş uçağının Türk hava sahasını ihlaline ilişkin, “Önceki olaylar, böyle bir davranışın ne kadar tehlikeli olduğunu göstermiştir” ifadesini kullandı.

“SERİN KANLI OLUNMALI”

Rusya’yı sorumlu davranmaya ve nato hava sahasına tam saygı göstermeye çağıran Jens Stoltenberg, açıklamasında şunları kaydetti: ” Rusya bu tür ihlallerin tekrar yaşanmaması için gerekli tüm tedbirleri almalıdır.

Ankara ve Moskova arasında doğrudan teması memnuniyetle karşılıyor, serinkanlı olunması ve gerginliğin düşürülmesi çağrısı yapıyorum.Türkiye ile dayanışma içinde ve müttefikimiz Türkiye’nin toprak bütünlüğünü destekliyor. İttifak üyeleri, Türkiye’nin hava savunmasını güçlendirmeye devam ederken, Türkiye üzerinde erken uyarı uçakları AWACS varlığını artırmaya aralık ayında karar verdi. Bu karar, dünkü olaydan önce alındı.”

ETİKETLER:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON DÜNYA

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT