Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

NİSAN ŞAKASINA DEVAM EDİYOR

izniktekar3

İznik’in yüksek kesimlerine yağan kar, doğa severleri ve fotoğraf gruplarının dikkatini çekiyor. Nisan ayında bu anı ölümsüzleştirmek isteyen gruplar İznik’in Kırıntı, Elmalı, Hacıosman ve Kutluca köylerine akın ediyor.
Mart ayı kazma kürek ayı derken, Nisan ayı da halen şaka yapmaya devam ediyor. İznik’in yüksek kesimlerine çıkan yerli ve yabancı trekking tutkunları, karşılaştıkları manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Kırıntı köyünde ki kar, Uludağ’ın beyaz örtüsünü aratmıyor. Bu mevsimde çok zor gürülebilecek bir doğa olayına şahit olan trekkingciler, kar erimeden o anın tadını çıkardılar. Doğa sever trekkingciler, Nisan aynda ki bu muhteşem kış görüntüsünü ölümsüzleştirmek için fotoğraflamayı da ihmal etmedi. Yetişkinler aynı zamanda karın tadını kar topu oynayarak çıkardı.
EN ÇOK ÇOCUKLAR SEVİNDİ
Yetişkinlerin gezisine katılan çocuklar da bu anın tadını en çok çıkaranlar arasındaydı. Baharın kendisini iyiden iyiye hissettirdiği Nisan ayında ki kar manzarasında doyasıya eylenirken, kardan adam yapmayıda ihmal etmediler.

izniktekar4

izniktekar1

izniktekar2