OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

O şikayete son!

GÜNDEM/MANŞET/SAĞLIK

İznik Devlet Hastanesi Başhekimi Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Aybars Alemdaroğlu kapalı üreter (idrar kanalı) taşı operasyonlarında İznik Devlet Hastanesinin tercih edilen bir hastane haline geldiğini belirtti.

Kadınların günlük hayatta en büyük sorunu olan idrar kaçırma sıkıntı olmaktan çıktı. İznik Devlet Hastanesi‘nde ameliyat olan 3 kadın hasta sağlığına kavuşturuldu.

İznik Devlet Hastanesinde, kadınlarda yaşanan idrar kaçırma (Stress inkontinans.) tedavisi için ameliyatlara başlandı. Üroloji uzmanları Başhekim Op.Dr.Aybars Alemdaroğlu ve Op.Dr.Yunus Ertung tarafından gerçekleştirilen TOT Yöntemiyle gerçekleştirilen operasyonlarla 3 hasta sağlığına kavuşturuldu ve idrar kaçırma şikayetinden kurtuldu.
Başhekim Alemdaroğlu, “İdrar kaçırma 60 yaş üzeri kadınların %35 inde görülür. Kadınlarda İdrar tutmaya yarayan kapak mekanizması gebelikler,zorlu doğumlar,bazı operasyonlar ve yaşlanma gibi nedenlerle zayıflayabilir ve karın içi basınç artışına yol açan öksürme ve gülme gibi durumlarda idrar kaçırma oluşabilir. Buda hayatı çok zorlaştıran bir durumdur” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT