OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Öğrenciler, Sargın’ı soru yağmuruna tuttu

SÜRMANŞET/YAŞAM

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı makamında ziyaret eden Kılıçaslan İlkokulu 4-F sınıfı öğrencileri Sosyal Bilgiler Dersi için sorular sordu. Sosyal Bilgiler Dersinde öğrendikleri sor sorma şekillerini uygulayan öğrenciler başkan Sargın’ı adeta soruları ile terletti.

Başkanlık makamında gerçekleşen röportaj’da öğrenciler “Belediye’nin görev ve yetkilerini, Yerel ve merkezi yönetim arasındaki yönetim şekli, Yerel yönetimlere ihtiyaç olup olmadığı, Belediye faaliyetlerini vatandaşa nasıl duyurmakta, Belediye Başkanların Halkın oyları ile seçilmesi sizlere ne gibi sorumluluklar yüklemekte, İlçemizde en çok ne gibi sorunlarla karşılaşılıyor. İlçemiz için ne gibi fedekarlıklar da bulunmaktasınız.  İznik Belediyesinde kaç tane Müdürlük bulunuyor, Belediye başkanlığından önce hangi görevlerde bulundunuz?” şeklinde sorularla karşılaştı.

Öğrencilerin sorularını tek tek cevaplayan Belediye Başkanı Osman Sargın “İznik’in imarı için çıktığımız bu yolda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Türkiye Cumhuriyet Hükümeti, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İznik Belediyesi’nin marifeti ile ilçemizi altyapısından üst yapısına kadar her şeyi ile imar ediyoruz. Tarihi ve Kültürel değerlerimizi koruyarak onların restorasyonu gerçekleştiriyoruz. Sosyal etkinlikler ile vatandaşlarımızı buluşturuyoruz. Turizm için tanıtım amaçlı Yerel, Ulusal, Uluslarlarası televizyonlarda, Gazete ve Dergilerle ilçemizi tanıtmak için mücadele ediyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz için spor alanları ve oyun parkları ile donatıyoruz.  Bizler sizlerin geleceği için çalışıyoruz. Hepinizin gözlerinden öpüyorum” dedi. Başkan Sargın öğrencilere meyve suyu ikram ederek hediyeler sundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON SÜRMANŞET

Dilekler gerçek oldu

Projenin yöneticiliğini yapan Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği, “Bir Dilek

Sargın gençlerle buluştu

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın mahalle ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz akşam Boyalıca Mahallesinde
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT