OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Önce Kur’an ardından pilav ikramı

GÜNDEM/MANŞET

Cumhuriyet Halk Partisi İznik ilçe örgütü, 18 Mart Çanakkale Zafer’inin 101. yılı dolayısıyla dün akşam Asmalı Cami’nde şehitlerin ruhuna Kur’an-ı Kerim ve mevlid-i şerif okuttu. CHP ilçe başkanı Ayan Özer ve yönetim kurulu üyeleri, protokol ile birlikte İznik kaymakamlığının bugün gerçekleştirdiği Çanakkale Şehitlerini anma programına katıldı. Kılıçaslan İlköğretim Okulunda gerçekleşen anma törenine Kaymakam Ali Hamza Pehlivan, belediye başkanı Osman Sargın, garnizon komutanı yüzbaşı Fırat Toprak, emniyet müdürü Hasan Tolga Sanlı, siyasi parti temsilcileri ve halk hazır bulundu. CHP’li heyet daha sonra protokol ile birlikte ilçe şehitliğine giderek, burada yatan şehitlerimizin ruhuna dua edip saygı duruşunda bulundular.

PİLAV VE AYRAN DAĞITTILAR
Cumhuriyet Halk Partisi İznik ilçe örgütü, eski hükümet konağı önünde 18 Mart Çanakkale Zafer’inin 101. yılı nedeniyle başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, şehit ve gazilerimizi anma etkinliği düzenleyerek, halka pilav ve ayran ikramında bulundu.

MİLLETVEKİLİ DE KATILDI
Cumhuriyet Halk Partisi İznik ilçe örgütünün etkinliğine CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’da katıldı. Başkan Ayan Özer ile birlikte vatandaşa pilav dağıtan milletvekili Kayışoğlu, daha sonra parti binasına geçerek burada açılama yaptı.
18 Mart Çanakkale Zafer’inin önemine dikkat çeken Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Bugün seçim sandığı koyarak ve referandum yaparak, ülkeyi kurtardıklarını sananlar var. Oysa bu ülke büyük bir mücadele sonrası dökülen kanlarla alındı. Son zamanlar dayaşananlar sıkıntı verici. Tek çözüm CHP’nin iktidar olmasıdır” dedi.

İktidarın ülkeyi yönetme yetkisini kaybettiğini söyleyen Kayışoğlu, “14 yıldır bu ülkeyi algı operasyonları ile yönetiyorlar. İç ve dış güçlerin oyunlarından bahsediyorlar. Birlik ve baraberlikten bahsediyorlar. Oysa ortada somut hiç birşey yok. Yaşanan terör olayları için meclis araştırma komisyonu kuralım dedik ancak, aynı samimiyeti göremedik. Hiç içsel davranmıyorlar. Hiç birşeyi de dikkate almıyorlar” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT