OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Örnek birliktelik

KÜLTÜR - SANAT/SÜRMANŞET

Tarihi I. Murat Hamamı (Sultan Hamamı Çiniciler Çarşısı) geleneksel hale getirdiği Aşure Gününde birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

Tarihi mekanda hizmet veren Çiniciler Çarşısı esnafı ve gönüllü katılımcılar eşliğinde gerçekleşen geleneksel aşure günün de bin 500 kişiye aşure dağıtıldı.
Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen I. Murat Hamamı aşure gününde de protokol ve halktan yoğun ilgi vardı. Etkinliğe, belediye başkanı Osman Sargın, , emniyet müdürü Hasan Tolga Şanlı, garnizon komutanı yüzbaşı Fırat Toprak, ilçe milli eğitim müdürü Mevlüt Semerci, devlet hastanesi müdürü Münir Gül, zabıta müdürü Metin Karanfil, temizlik işleri müdürü Mehmet Çetin, İznik noteri Şemsi Yılmaz, müftü vekili İsmail Selvi Topoğlu, belediye özel kalem müdürü Engin Semerci, Kayıkhane sosyal tesisleri müdürü İbrahim Topuz katıldı.

I. Murat Hamamı sosyal tesis işletmecisi Şenol Poyraz, Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu vurgulayarak, “aşure birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir bu sebeple her yıl düzenli olarak yaptığımız ikramda paylaşmaya, hoş görüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek istiyoruz. Aşuremizin yapımında emeği geçen tüm çarşı esnafına ve gönüllü katılımcılara teşekkür ediyor ediyorum.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON KÜLTÜR - SANAT

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT