OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Popüler uygulama WhatsApp, Telegram URL'lerine savaş açtı!

Popüler uygulama WhatsApp, Telegram URL’lerine savaş açtı!

TEKNOLOJİ

Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan WhatsApp, kendisine rakip olarak gördüğü Telegram URL’lerini engellemeye başladı. WhatsApp gibi güncel bir sohbet uygulaması olan Telegram kullanıcılarının sayısı her geçen gün artmakta.

Popüler şifreli sohbet uygulaması Telegram‘a ait bağlantılar, artık WhatsApp’ta paylaşılamıyor. Görünen o ki WhatsApp, Telegram’ın rekabetinden pek hoşnut değil. WhatsApp, kendisine rakip olan sohbet uygulamasını böyle engellemeye başladı!

Bazı kullanıcılara göre WhatsApp, Telegram’la ilgili bağlantıların üzerine dokunup açmanıza veya onları kopyalamanıza izin vermiyor. Engellenen URL‘ler arasında telegram.me ve telegram.org bulunduğu söyleniyor. Telegram uygulamasıyla ilgili olmayan, Worcester, Massachusetts’teki bir haber sitesi olan telegram.com’un bile engellenmiş olması, içinde “telegram”ın geçtiği her URL‘nin engellenmiş olabileceğini akla getiriyor.

Telegram CEO’su Pavel Durov, WhatsApp’ı kullanıcı deneyimi ve gizlilik konusundaki eksikleri nedeniyle daha önce sert biçimde eleştirmişti. Yalnızca bir gün önceyse Telegram‘da endişe veren bir gizlilik sorunu ortaya çıkmıştı.

WhatsApp‘ın çok popüler olmayan Telegram’ın bağlantılarını engellemeye başlaması, çok yerinde bir hamle gibi görünmüyor. Bu tür bir hamlenin rakibinizi daha çok gündeme taşıyacağı ve ekmeğine bal süreceği açık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON TEKNOLOJİ

Placeholder

Kamera İç Özellik

Güvenlik sistemlerinin en yaygını olan kamera sistemlerinde genel olarak hep tüm sistemin
Placeholder

Oyun Oynayarak Mutlu Olmak

Hayatın tekdüzeliğini oynadığımız oyunlar ile gideririz, oyunların olmadığı hayat sıkıcıdır, başkalarıyla yarışmak,
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT