Olayları Halka Rapor Eden Gazete


Rusya Yine İnkar Etti; Hava Sahası İhlali Olmadı

DÜNYA/SİYASET

Rusya , savaş uçaklarının Türk hava sahasını ihlal ettiğini kabul etmedi, Türkiye’nin yaptığı açıklamaları “asılsız propaganda” olarak nitelendirdi.

Savunma Bakanlığı, Rus Su-34 jetinin Türk hava sahasını ihlal ettiği iddialarını yalanladı. Türkiye’nin hava sahası ihlaline dair açıklamalarını yalanlayan Savunma Bakanlığı, “Ne Suriye’deki Rus savunma sistemleri ne de Suriye sistemleri Rus Su-34 uçağının sınır ihlali yaptığını tespit etti” dedi.

“ASILSIZ PROPAGANDA” İDDİASI

Savunma Bakanlığı resmi sözcüsü Tümgeneral İgor Konaşenkov, “Suriye’deki Rus hava kuvvetleri Türkiye hava sahasını ihlal etmedi. Türk tarafının ortaya attığı ‘Su-34 uçağının hava sahasını ihlal ettiği’ iddiaları, asılsız propaganda” dedi.

Türkiye’nin, Rusyaya ait uçağın defalarca uyarıldığı yönündeki iddiasını da yalanlayan Konaşenkov, “Radarların hiçbiri, ne Rusyaya ne de ABD liderliğindeki koalisyona ait uçakların böyle bir yakın temasını tespit etmedi” diye konuştu.

Rusya

RUSYA BÜYÜKELÇİSİ DIŞİŞLERİNE ÇAĞIRILDI

RIA Novosti’nin haberine göre, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği, Rus Büyükelçinin Türk Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldığını doğruladı. Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü İgor Mityakov da “Büyükelçi Andrey Karlov’un Türk Dışişleri Bakanlığı’nda görüşme yaptığını doğruluyoruz. Türk Dışişleri Bakanlığı’ndan mevkidaşlarla görüşmenin içeriğine dair yorum yapmıyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*

DİĞER DÜNYA HABERLERİ

sohbet iznik emlak bursa evden eve gss borç sorgulama iznik rehber
YUKARI ÇIK