OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Rusya’ya taziye mesajı

DÜNYA/GÜNDEM/MANŞET

2 yıl önce Kızıl Meydan’da İznik Belediyesi Mehter Takımı ile Kızıl Ordu Korosu beraber konser vermişti. Uçak kazasında orkestra şefi General Valeriy Halilov’un da hayatını kaybetmesi Bursa’nın İznik mehter takımını derinden üzdü.
Karadeniz üzerinde 25 aralık günü, Rus Tu-154 tipi askeri uçağın düşmesi sonucu aralarında dünyaca ünlü Kızıl Ordu Korosu’nun 64 üyesinin de bulunduğu 92 kişi hayatını kaybetti.
Kazada hayatını kaybeden Kızıl Ordu Korosu Orkestra Şefi General Valeriy Halilov, İznik Belediyesi Mehteran Takımı ile 29 ağustos 2014 yılında Moskova Spasskaya Kulesi 7. Uluslararası Askeri Müzik Festivalinde Kızıl Meydan’da konser vermişti. Kazanın duyulmasıyla İznik Belediyesi Mehter Takımı Başkanı Kadir Akçaalan, dün Rus Devlet Televizyonu tarafından aranarak, taziyede bulundu.
SKYPE ÜZERİNDEN TAZİYE DİLEDİ
Rus Devlet Televizyonuna Skype üzerinden yayına katılan Akçaalan, taziye dikelerinde bulundu. Akçaalan, “Ekip olarak çok üzgünüz. General Valeriy Halilov, alçak gönüllü ve değerli bir insandı. Türk dostuydu. Kendisiyle festivalde bir araya gelme fırsatım oldu. Hatta İznik çini tabak hediye etmiştik. Ve çini üzerine bir süre de sohbet etme şansım olmuştu. Türkiye’yi sevdiğini ve çok beğendiğini ifade etmişti. İyi bir dost kazanmıştık. Fakat ne yazıkki elim bir kaza da kendisini yitirdik. Çok üzgünüz. Kazada başta kendisi olmak üzere tüm hayatını kaybedenlerin ruhları şad olsun” dedi.
General Valeriy Halilov’dan geriye başkan Kadir Alçaalan, ve mehteran ekibi üyeleri ile Kızıl Meydan’da çektirdiği fotoğraf karesi kaldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON DÜNYA

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT