OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Şampiyon böyle kucaklandı

GÜNDEM/MANŞET/SPOR

Fransa’nın Macon kentinde yapılan Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda Rus rakibi Akhmed Usmanov’u yenerek, Dünya Şampiyonu olan İznikli milli güreşçi Enes Uslu, ilçe de coşkuyla karşılandı. Halk ve pratokol genç şampiyonu hediye yağmuruna tuttu.

Bugün memleketi İznik’e gelen Dünya Şampiyonu güreşcimiz Enes Uslu’ya yüzlerce İznikli sevgi gösterisinde bulundu. Belediye binası önünde Kaymakam Ali Hamza Pehlivan, belediye başkanı Osman Sargın, garnizon komutanı binbaşı Fırat Toprak, AKP ilçe başkan yardımcısı Salih Güven, CHP ilçe başkanı Ayan Özer’in karşıladığı Uslu, duygu dolu anlar yaşadı. Genç şampiyon, hemşehrilerinin karşısına altın kemeri ile çıktı.
Uslu’yu kucaklayan belediye başkanı Osman Sargın,” Enes kardeşimiz dün Türkiye şampiyonu bugün de Dünya şapiyonu olarak huzurlarımızda. İnşallah yarın olimpiyatlarda da şampiyonluğu İznik’e getireceğinden hiç kuşkumuz yok. Çünkü İznik ve İznikliler Enes kardeşimizden çok şey bekledi. Bugün ise haklı bir gururu bizlere yaşattı. Allah başarılarını devem ettirsin.” dedi. Kaymakam Pehlivan’da “Öncelikle Enes Uslu’yu yetiştiren anne ve babaya daha sonra da hocalarına teşekkür ediyorum. Uslu, şanlı bayrağımızı dünya plartformunda dalgalandırdı. Aziz milletimiz tarih boyunca olduğu gibi bileği güçlü, yüreği güçlü evlatlar yetiştirmiştir. Ve bugünde gördük ki, yetiştirmeye devam ediyor. Böyle başarılı kardeşlerimiz var olduğu sürece her alanda üzerine düşeni yapacakları sürece milletimiz ve devletimiz de daim olacaktır” dedi.
Şampiyon Enes Uslu ise, “Beni yetiştiren ve dualarını hiçbir zaman eksik etmeyen anne-babama, hocalarıma ve değerli büyüklerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Dünya şampiyonasında 5 maç yaptım. 4’ünü geriden gelerek kazandım. Bütün rakiplerim kafa adamlardı. Çoğu ömaç gitti dedim son 10 saniyede döndü. Bu sürecin hepsi sizlerin dualarınızla gerçekleşti. Allah sizlerden razı olsun. Şampiyonluğumu ve altın kemerimi başta 15 temmuz olmak üzere tüm memleket evladı şehitlerimize armağan ediyorum” dedi. Programda Türkiye Güreş Baş Cazgırı Mehmet Tura, maniler ile eşlik etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT