OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Samsung Galaxy A serisi bir kez daha yenilendi

TEKNOLOJİ

Samsung Galaxy A modellerinde yeni bir yenileme olacak, zira Samsung Galaxy A modelleri bir kez daha güncellenecek.

Samsung’un ‘giriş seviyesi’ olarak adlandırılan ve diğer modellerine göre en ekonomik fiyatlarla sunulan Galaxy A serisi akıllı telefon modellerinin tümünü yeniledi. Galaxy A serisinde bulunan A3, A5 ve A7 modellerindeki birçok donanım özelliği bir tık daha üst seviyeye çıkarıldı. Ödeme sistemi Samsung Pay de yeni A serisi akıllı telefonlardaki yerini aldı.

Yeni Galaxy A serisindeki ekran boyutları değişmedi. Samsung’tan paylaşılan bilgilere göre Galaxy A3’te 4.7 inç, Galaxy A5’te 5.2 inç ve Galaxy A7’de ise 5.5 inçlik Super AMOLED ekran bulunuyor. A5 ve A7’deki ekranlar Full HD çözünürlük sunarken A3’teki ekran ise HD kalitede.

3 GB RAM
Ekranda olduğu gibi işlemci konusunda da Galaxy A5 ve Galaxy A7’te 8 çekirdekli 1.6 Ghz’lik işlemciler görev alıyor. Galaxy A3’te ise 4 çekirdekli 1.5 Ghz’lik işlemci var. En yüksek ram kapasitesi ise tahmin edilebileceği gibi Galaxy A7’de bulunuyor. 3 GB’lık ram ile gelen Galaxy A7’yi, 2 GB ram ile Galaxy A5, 1.5 GB’lık ram ile Galaxy A3 izliyor.

Kamere özellikleri ise yeni Galaxy A serisinin tüm modellerinde aynı. Yeni cihazların ön kamerası 5 megapiksel, arka kamerası ise 13 megapiksel. Kamera dışındaki diğer özellikler de yeni Galaxy A serisinde hemen hemen aynı durumda.

Şirketten yapılan açıklamada Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7 önümüzdeki günlerde dünyanın birçok ülkesinde satışa çıkmış olacak. Bu ülkeler arasında Türkiye’nin de olduğunu düşünüyoruz. 700 TL-1200 TL arasında bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız yeni Galaxy A serisini bekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON TEKNOLOJİ

Placeholder

Kamera İç Özellik

Güvenlik sistemlerinin en yaygını olan kamera sistemlerinde genel olarak hep tüm sistemin
Placeholder

Oyun Oynayarak Mutlu Olmak

Hayatın tekdüzeliğini oynadığımız oyunlar ile gideririz, oyunların olmadığı hayat sıkıcıdır, başkalarıyla yarışmak,
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT