Samsung Galaxy A9 özellikleri internete sızdı!

Samsung Galaxy A9 özellikleri internete sızdı!

TEKNOLOJİ

Samsung’un gelecekte piyasaya sunacağı ve üst seviyede telefonlarından biri olarak bilinen Samsung Galaxy A9 özellikleriyle ilgili detaylar internete sızdı. Samsung Galaxy A9 internete sızan detaylarında, Galaxy A9’un özellikleri, işlemci ve çekirdek bilgileri de yer aldı.

Üst seviye Galaxy A9’un Samsung’un üzerinde çalıştığı telefonlardan biri olduğunu biliyorduk. Cihazın bazı teknik detayları da daha önce sızmışı. Sızan yeni hız testi sonuçları, bu detaylardan bazılarını doğruluyor.

GeekBench test sonuçlarında SM-A9000 model adıyla görünen telefonun karşımıza Galaxy A9 olarak çıkması olası. Snapdragon 620 SoC’yi (MSM8976) kullanan cihaz, Qualcomm’un bu işlemcisini kullanan ilk telefon olacak. Snapdragon 620, dört Cortex-A53 CPU çekirdeği ve dört Cortex-A72 CPU çekirdeğinden, bir de Adreno 510 GPU’dan oluşuyor.

Samsung Galaxy A9 özellikleri internete sızdı!

Android 5.1.1 Lollipop yüklü olduğu anlaşılan Galaxy A9, 6 inç’lik Super AMOLED ekrana, 3GB RAM’e ve 32GB dahili depolamaya sahip. 16 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kamera, telefonun diğer özellikleri arasında.

Samsung’un Galaxy A3, A5 ve Galaxy A7 selefleri üzerinde çalıştığını daha önce öğrenmiştik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*