OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Sargın CHP’ye yanıt verdi

GÜNDEM/MANŞET

İznik CHP ilçe ötgütü ile birlikte CHP Doğa Hakları İzleme Komisyonu Üyesi, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yeni Köy Burun mevkinde ki mesire alanında inceleme yaptı. Kayışoğlu, “İznik Gölü’nün Yeniköy Burun Mevki’nde yaban hayvanları ve balıkların üreme ve konaklama alanı olan sazlıkların doldurularak, mesire alanına dönüştürülmesinin katliam yapıldığı” yönündeki açıklamaya yanıt geldi.

İznik belediye başkanı Osman Sargın’da CHP’li grubun açıklamasına karşılık verdi. Başkan Osman Sargın: “Öncelikle bu çalışmanın hazmedilemediğini görmekteyiz. Bu alan daha önceki belediye başkanları Erdoğan Savaş’ın (CHP), Mehmet Kaman’ın (DYP), Zeynel Abidin Turan’ın (DYP) Kadri Eryılmaz’ın (AKP-MHP) hayaliydi. 15 ve 31 nolu parseller, hazırlanan 5 binlik haritada “Günübirlik Tesis” alanı olarak işaretlenmiştir. Yıllarca o bölgeye çöp ve molozlar dökülmüş. Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan Genel Müdür Prof. Dr. Kemal Yalınkılıç, bakan adına imzaladığı belgede ‘Topoğrafyasının bozulmuş ve doğal yaşam alanı açısından da zengin olmaması nedeniyle Burun mevkinin temizlenmesinde sakınca görülmemektedir’ diye görüş bildirilmiştir. Milli Emlak Genel Müdürlüğü bize burasını 30.7.2015 yılında tahsisini yaptı. 2016 yılında da temizlik çalışması yapıldı. Buraları 20 yıldan beri insanların çöp döktüğü alandı. Ve buralar ne av alanı ne de yabani hayvan sahası. Niye bu hizmetlerin önüne geçilmek istenmekte onu anlayabilmiş değilim. Dönemin belediye başkanı Erdoğan Savaş’ın o bölgede yaptırmış olduğu bir bina var. Biz orasını yeniden kazandırmaya çalışıyoruz. Kim ne yapmak ve bu hizmetleri ne için durdurmak istiyor bilmiyorum ancak, bizler hizmet etmek istiyoruz. Ne pahasına olursa olsun. Beş tane belediye başkanımın hayali olan günü birlik tesisinde Otopark, Mini Hayvanat Bahçesi, Motokros Yarış Sahası, Hobi ve Dinlenme Bahçesi, Çocuk oyun alanı ve Piknik Alanları oluşturacağız. Yani bu İznikli’lerin ve İznik dışından gelen vatandaşlarımızın hizmet alanı olacaktır. Hizmette yarışalım. Siyasi partileri buraya yığarak, hizmetlerin engellenmesi için değil. Hizmet için tüm gövdemizi bu taşın altına bizler koyduk. Çöplük bir alanı yaşam alanına dönüştürüyoruz.

Burası ile ilgi olarak bir başka projemiz daha var. İl Çevre Müdürlüğü ile ortaklaşa herkesin ummadığı bir alan haline dönecek bir proje bu. Yine söylüyorum burası daha önceki belediye başkanlarımızın hayaliydi. Biz o hayalleri gerçekleştiriyoruz. Ne yazıkki, TBMM’de görev yapan milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu hanımefendinin yapmış olduğu açıklamaları da kınıyorum” dedi.

1 yorum

  1. sayın osman başkanım açıklamalarını çok doğru ve de çok güzel yapmışsın boşuna dememişler meyve veren ağaç taşlanır diye bunlar yapamadılar siz yapıyorsunuz ya çekemiyorlar ben sadece bu harekette bulunan sayın chp lilere diyorum ki zavallı sınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT