OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Seçimin galibi Özer oldu

MANŞET/SİYASET

İznik CHP ilçe başkanlığında kan değişimi yaşandı. Ayan Özer, parti delegesi olmadan girdiği ilçe başkanlığı seçiminde 67 oy alarak ilçe başkanı seçildi.
CHP Bursa millet vekilleri Orhan Sarıbal ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İl başkanı Zafer Ekici ve  yoğun bir partili ile birlikte gerçekleşen ilçe başkanlığı seçiminde divan üyeleri Mehmet Dalyan, İsmail Şen ve Mahmut Aslandan oluştu.
132 kayıtlı delege ile gidilen seçimde 117 delege oy kullandı.  Bir oyun geçersiz olduğu seçimde Ayan Özer parti delegesi olmadan 67 delegenin güven ve oyunu alarak ilçe başkanı oldu. 8 yıldır ilçe başkanlığı görevini yürüten İsmail Güleç ise 49 oy aldı.

Huzur ve saygının hakim olduğu seçimde İlçe Başkanı olan Ayan Özer yaptığı konuşmada,
“Bundan önce görev yapan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bizler ayrıştırmak için değil birleştirmek için yola çıktık.Bundan sonrada hep birlikte çalışacağız.İznik olarak ilk hedefimiz İznik’e CHP’li bir belediye kazandırmak. Bizler ailece CHP’li doğduk, CHP’li büyüdüm ve öyle de öleceğim” dedi.

 

CHP teşkilatında uzun yıllar görev alan İznik’in tanınmış esnaflarından olan Ayan Özer, bileştirici tavırları, neşeli yapısı ve cemiyetçi tarzı ile iki çocuk babası olarak İznik’te farklı bir çizgiye sahip. Geçtiğimiz dönemlerde CHP’den il genel meclis adayı da olan Özer’in ilçe başkanı olması ile İznik CHP teşkilatında büyük bir değişim yaşanacağı bekleniyor.
Yönetim Kurulu Üyeleri ise Selma Acaroğlu, Mehmet Akyüz, Halil Ataş, Barış Aydın,Asiye Çalışkan,Sibel DevrimDemir,Sadullah Eşiyok,Ferizan Gök,Hakan Kabakçı,Mustafa Kocabaş,Alaattin Kölemen ve Hüseyin Kutlu’dan oluştu.

 

1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON MANŞET

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT