Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

ŞEHİT ORMANINA YAKIŞMADI

İznik’te şehit düşen Soma maden işçileri anısına oluşturulan “Soma Şehitleri Hatıra Ormanı” çöpten geçilmiyor. Ayrıntılar haberimizde..

maden sehidi

İznik’te şehit düşen Soma maden işçileri anısına oluşturulan “Soma Şehitleri Hatıra Ormanı” çöpten geçilmiyor. Olaya tanıklık eden yerli ve yabancılar, yetkilileri göreve çağrıyor.

Manisa’nın Soma ilçesinde geçen yıl meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 maden şehidi anısına İznik’te de “Soma Şehitleri Hatıra Ormanı” oluşturulmuştu. Abdulvahap Tepesi mevkiinde yer alan “Soma Şehitleri Hatıra Ormanı” çöpten geçilmiyor. Yerli turistlerin şahit olduğu bu olay yürekleri burkuyor. “Şehitlere verdiğimiz değer” bu mu dedirten olaya tanıklık edenler, ” Oluşturulan hatıra ormanının bu halini kimse görmüyor mu, bu nasıl bir anlayış. Heryer çöp, hadi onu da bırakın doğaya olan saygınız da mı kalmadı” diyerek serzenişte bulundular.
Yerli ve yabancı turistin sıkça ziyaret için çıktığı Abdulvahap Tepesinde ki Maden İşçileri anısına oluşturulan hatıra ormanının bakımsızlığı da dikkatlerden kaçmadı.

madensehit1