OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

“Seni gidi domuz gribi”

GÜNDEM/MANŞET

Bülent Ersoy domuz gribine yakalandı, Aydın Aydın ayaklandı. Yaptığı sıra dışı klip ve şarkılarla gündeme gelen ünlü türkücü Aydın Aydın, şimdi de domuz gribine savaş açtı.
Türk sanat müziğinin dev sesi Bülent Ersoy’un “domuz gribi oldu” söylentileri üzerine harekete geçen Aydın Aydın, Domuz gribi için bestelemiş olduğu “Seni gidi domuz gribi, yerin cehennemin dibi” adlı türküyü İznik’te söyledi. Kılıçaslan ilköğretim okulun da öğrencilere seslenen Aydın, hem türküyü söyledi hem de öğrencileri bilgilendirdi. Bunula da yetinmeyen ünlü türkücü, kahvehane ve restorantlara da giderek bestelediği domuz gribi türküsünü seslendirdi. Aydın, kahvehane ve restoran çalışanlarına ağız maskesi dağıttı. İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci’yi ziyaret eden Aydın, projesi hakkında bilgi verdi.

DUDAK İZLERİ İLE GELDİ
Bir akşam önce sahne aldığı yerden hayranlarının yüzünde bıraktığı rujlu dudak izleri ile İznik’e gelen Aydın Aydın, öpüşmenin ne derece sakıncalı olduğuna dikkat çekerek, “domuz gribi gibi hastalıkların bu yolla insanlara bulaştığını” göstermek istedim dedi. Bu konuda da hareketli bir slogan bulan Aydın, “sağ elle tokalaş, sol el avuç içi ağızda hapşu” diyelim ve öpüşmek istemediğimizi gösterelim.”

DOMUZ GRİBİNE SAVAŞ AÇTI
İznik’te özellikle öğrencilere konuşan Aydın Aydın, “Domuz gribinin sisnsiliği ve acımasızlığı yüzlerce insanımızı öldürdü. Bu türküyü yapmamızın tek sebebi, bu konuya dikkat çekmek. İnsanlar tokalaşıp, sarıldıktan sonra öpüşmemesi gerek. Ancak, bu durum karşısında insanlar üzülmesin diye yeni bir slogan ürettim ben. Sol el ile ağzımızı kapatıyoruz. Sağ el ile tokalaşırken, “hapşu” sesi ile yani öpme anlamında grip olabilirim uyarısında bulunuyoruz. Bu aynı zamanda esprili bir çıkış ve karşımızda ki kişiyi de güldürecektir” dedi.

SANATÇILARIN İŞİ ÇOK ZOR
“Yüzünüzde dudak izleri var. Bülent Ersoy’da bu yüzden kapmış olabilir mi hastalığı” diyen gazetecilere Adın Aydın şu cevabı verdi.
“Sanat camiasın da herkes bu hastalığa yakalanabiliyor. Benim burada ki mesajım da, aslında sanatçıların işi çok zor. Dün gece ben sahneden indikten sonra bu izler kaldı ben silmedim. seni seven hayranların boynuna sarılıyor. Seni öpüyor. Ve netekim bu izler o hastalık varsa rahatlıkla kapabiliyorsun. O yüzden sakın ola böylesine sarılıp öpmeyelim” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT