Son Dakika
21 Ekim 2016 Cuma

SEVMEK İSTERKEN YÜZÜNDEN ISIRDI

kopekisirmasi

Sokak köpeğinin saldırısına uğrayan 7 yaşında ki çocuk 3 hastane dolaştı. Olay İznik’te meydana geldi. Anıl Umutlu, (7) Selçuk mahallesi Altın Kentte ki sokak ta bulunan evlerinin önünde sevmek istediği köpek tarafından yüzünden ısırıldı. Acı içerisinde eve koşan küçük çocuk, annesi Fatma Umutlu tarafından İznik Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yanağından ve alnından ısırılarak yaralanan Anıl Umutlu, buradaki ilk müdahalesinin ardından Bursa’ya sevk edildi. Baba İlkem ve anne Fatma Umutlu, çocuklarını tedavi ettirebilmek için önce Çekirge Devlet Hastanesine oradan da Uludağ Tıp Fakültesine gittiklerini söyledi. Baba Umutlu, doktorların “kurşun yarası ve köpek ısırığı konusunda plastik cerrahinin zor olacağını bu nedenle 6 ay sonra farklı bir tedavi yoluna” gideceklerini söylediğini kaydetti.

HALEN O SOKAKTA
Küçük Anıl’ı ısıran sokak köpeği, bu gün hala aynı sokakta dolaşıyor. Baba İlkem Umutlu, yaşanan olaya duyarsız kalan İznik belediyesi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.
Umutlu, “Yetkililere sesleniyorum. Çocuklarımıza bugün çağdaş oyun parkları yapılıyor ama, bu parklarda ve sokaklarda çocuklarımız güvenle oynayıp dolaşmasını istiyoruz. Korkmadan bir tehlike altında olmadan okullarına gitmesini istiyorum. Bugün İznik’te her sokakta başıboş onlarca köpek dolaşmakta. Bunlar potansiyel tehdit oluşturmakta. Ben ve ailem hayvan severiz. sokak köpeklerine öte nazi istemiyoruz. onların daha sağlıklı bir ortamda toplanıp bakılmasını isitiyoruz. Daha geçtiğimiz ay yeni model hayvan barınakları yapıldı. Peki yetkililer neden bu konuda bir girişimde bulunup bu hayvanları bu barınaklara almıyor. Bu isteğimiz bir vatandaş olarak en tabi hakkımız. Bilindiği gibi Eskişehir’de köpekler tarafından parçalanan insanlar oldu. Bunun İznik’te de olmasını istemiyoruz. Bugün oğlumun başına gelen yarın başka bir çocuğun başına gelecektir. Umarım yetkililer bu feryadımıza dikkat çeker” dedi.