Sinan Çetin Adliyede Bitkin Halde Görüldü

GÜNDEM

Ünlü yönetmen Sinan Çetin ‘in oğlu Rüzgar Çetin ‘in yapmış olduğu kaza sonrası adliyeye sevk edilmesinin ardından, İstanbul Adliyesi‘ne geldi.  Çetin’in çok bitkin olduğu gözlerden kaçmadı.

Beşiktaş’ta meydana gelen kazada Rüzgar’ın kullandığı araç ile polis otosu kafa kafaya çarpışmış, bir polis şehit olurken, bir polis de yaralanmıştı. Rüzgar Emniyet’teki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, ünlü yönetmenin de İstanbul Adliyesi’ne geldi. Yönetmen, burada herhangi bir açıklama yapmadı.

SORULARI YANITLAMADI

Gazetecilerin sorularını yanıtlamayan Çetin’in çok bitkin ve üzgün olduğu görüldü.

adliyeye-gelen-sinan-cetin-yikildi-8110289_x_4085_o

NELER YAŞANMIŞTI

İstanbul Beşiktaş’ta karşı yönden gelen otomobil ile polis aracının kafa kafaya çarpıştığı kazada, bir polis şehit olurken, bir polis de yaralandı. Polis aracı ile çarpışan lüks otomobilin sürücüsünün ünlü yönetmen’in oğlu  olduğu öğrenildi. Kazadan hemen sonra Rüzgar gözaltına alındı.

bir-polisin-oldugu-kazada-sinan-cetin-in-oglu-8109518_5428_m

RÜZGAR ÇETİN KİMDİR?

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu olan Rüzgar Çetin, son olarak geçtiğimiz gün gece geç saatlerde karıştığı trafik kazasıyla gündeme geldi. Kazadan yara almadan kurtulan Rüzgar Çetin’in aksine diğer araçta bulunan polislerden biri şehit oldu.

ARKADAŞLA KANLI KAVGA

Daha önce yaşadığı olaylarla sık sık magazin gündemine gelen Rüzgar Çetin’in hareketli bir gece hayatı vardır. Bir dönem ruhsatsız silah taşımak suçundan hakim karşısına çıkan Rüzgar Çetin, 2013 senesinde Propaganda adlı bir kulüpte, kendi grubundan bir arkadaşıyla kavga etmişti. Ahmet isimli bir gençle tartışan Rüzgar Çetin’i görevliler dışarı çıkarmıştı. Ancak Çetin, öfkesine hakim olamayarak arkadaşına ‘seni öldüreceğim’ demişti.

Kavga sırasında Rüzgar Çetin’in bir elinde muşta olduğu da dikkatlerden kaçmamıştı. Sokak ortasında yaşanan kanlı kavga gazetecilerin araya girmesiyle sona ermiş, ancak bu olay bir süre magazin gündeminden düşmemişti.

KOMŞUYU DARP ETMEKTEN DAVA

Yine aynı sene Sinan Çetin’in oğulları Rafael İndiana Cemil Çetin, Orfeo Sinan Çetin ve Rüzgar Çetin’e komşuları Onur Karaca’yı darp ettikleri iddiasıyla kasten yaralama suçundan 5 sene hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

İddialara göre olay Sinan Çetin’in Beyoğlu’ndaki Plato Film isimli iş yerinde gece saatlerinde çalınan müzikten rahatsız olan komşu Onur Karaca, Rüzgar Çetin’e müziğin sesini kısmalarını babaannesinin rahatsız olduğunu söyledi. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde devam eden gürültülü müzik sesi üzerine saat 03:00 sularında olay yerine gelen polis ekipleri ve amcası Ali Karaca ile beraber iş yerine giden Onur Karaca burada Sinan Çetin’in oğullarıyla tartışma yaşadı.

SİNAN ÇETİN KİMDİR?

1953 senesinde dünyaya gelen Sinan Çetin, 70’li yıllarda amatör olarak resim ve fotoğraf çalışmaları yaptı. 1975 senesinde Zeki Ökten’in Hanzo isimli filminde asistanlık yapmaya başladığı sırada sinemaya ilgi duyan Sinan Çetin, daha sonra yönetmen Şerif Gören ve Atıf Yılmaz ile çalıştı.

1977 senesinde Hacettepe Üniversitesi Sanat tarihi bölümünden mezun olan Çetin, aynı sene Baskın ve Halı Türküsü isimli belgeselleri yönetti. 1980 senesinde ilk uzun metrajlı filmi olan Bir Günün Hikayesi’ni çeken Sinan Çetin, bu film ile 1982 Antalya Film Festivali’nde En iyi yönetmen ödülünü aldı.

Bu ödülün ardından bir çok filmi yöneten Sinan Çetin, Komiser Şekspir ve Propaganda isimli filmleriyle düzeni eleştirdi ve büyük gişe hasılatı yaptı.

Sinan Çetin’in kendi filmlerini çektiği Plato film adlı bir şirketi vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*