OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Sınav kaygısı ile baş etme konferansı

GÜNDEM/SAĞLIK/SÜRMANŞET

İznik Anadolu Lisesi Öğrencilerine “Sınav Kaygısı ile Baş Etme Becerileri ” konferansı düzenlendi. Çocuklar Hepimizin Derneği, İznik Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencilerine yönelik “Sınav Kaygısı ile Baş Etme Becerileri” konulu konferans düzenledi. İznik Anadolu Lisesi konferans salonunda İznik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme derneği işbirliği ile lise son sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Süreyya Paşa Gögüs Hastalıkları Hastanesinde Psikolog Erdogan Gürgen, sınav kaygısı ile baş etme yöntemlerini anlattı.

İznik Anadolu Lisesi Müdürü İlhami Bıçak’ın açılış konuşmasının ardından, yaklaşık 110 öğrencinin katıldığı konferansa Erdoğan Gürgen, konuşmasına sınav kaygısını tanımlayarak başladı.

Bu kaygının nasıl yönetilebileceği, sınav kaygısı belirtileri, sınav kaygısı ile baş etme yolları, doğru nefes alma ve gevşeme, sınav anında heyecanı yenmek için gerekli olan tedbirleri aktaran Gürgen, “Sınav kaygısı, sınavlardan kaynaklanan stresin oluşturduğu karmaşık fizyolojik ve psikolojik durum. Aşırı kaygı başarısızlığa yol açar. Sınav stresi ve kaygı ile başa çıkmanın yolu ise pratik olarak mümkün. Sınav esnasında kaygınız yükselirse: kontrol sizde, yavaş ve derin nefes alın, üstesinden gelebilirim, yeterliyim gibi düşünceleri nefes egzersizi eşliğinde düşünün” dedi.

Konferansa, öğretmen ve öğrenciler ile beraber Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Şermin Tetik, İznik Anadolu Lisesi Müdürü İlhami Bıçak, Çocuklar Hepimizin Yönetim Kurulu Üyeleri ve gönüllüleri katıldılar. Dernek Başkanı Prof. Dr. Şermin Tetik, “İznik’in eğitim, öğretim ve sosyal gelişimine yönelik projelerinin devam edeceğini” belirtti.

 

Aynı konferans da Çocuklar Hepimizin Derneği tarafından organize edilen 29 Ekim “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu kompozisyon yarışmasına katılıp dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Dereceye giren öğrenciler şöyle:

1.Seçilen Eser Deniz AYDIN İznik Anadolu Lisesi

2.Seçilen Eser Çiğdem ÇETİN Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi

3. Seçilen Eser Rabia KÜÇÜKÖMER İznik Anadolu İmam Hatip Lisesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT