OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Süper Enduro İznik’te start aldı

MANŞET/SPOR

Türkiye Motosiklet Fedarasyonu, Türkiye Süper Enduro Şampiyonası 3. Ayak Yarışları İznik’te start aldı. Motokros yarışları 19-20 kasım arası Elbeyli köyü Er Meydanı yarış pistinde yapılacak. 2 gün sürecek olan şampiyonada 54 sporcu yarışacak.
Türkiye’nin her bir köşesinden İznik’e yarışmaya gelen motokrosçular, yarış öncesi İznik belediyesi önünde ki magazin start çizgisinde toplandı. Belediye başkanı Osman Sargın, günün anlam ve önemine uygun olarak kask giyip kros motosiklete binerek gazetecilere poz verdi.
ER MEYDANI PEHLİVANLARI
Start öncesi Türkiye Yağlı Güreşlerinin baş cazgırı Pele lakaplı Mehmet Tura, yarışçılara “Enduro’nun aslanları, Enduro’nun pehlivanları, İznik’imize şeref vermiş er meydanı Elbeyli pisti hep böyle muhteşemmiş Allah, Allah İllallah Muhammeden Resullullah, Enduro’nun baş pehlivanlarına Elbeyli pistinde Maaşallah diyelim İnşallah” diyerek moral vermesi dikkat çekti. Daha sonra İlçe kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve belediye başkanı Osman Sargın, başlangıç çizgisinden bayrak sallayarak yarışlara start verdi.
YARIŞLAR 2 GÜN SÜRECEK
Elbeyli köyü Hespekli mevkiinde bulunan Er Meydanı motokros pistinde yarışmacılar, ilk gün EPerestij, EUsta-EGenç, EHobi ve EVeteran gruplarında 4’er parkur halinde Serbest Antreman ve Sıralama Yarışları yapacaklar. Son gün ise Süper Enduro gurup A sıralaması 2. şans ile gurup B sıralaması 2. şans yarışlarında şampiyon bellli olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON MANŞET

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT