OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Sürekli Maç İzlemek Zararlı mıdır?

GÜNDEM

Geçmişte yarım gün çalışan ve yayın yapan televizyonlar günümüzde 24 saat yayın yapıyor ve buna ek olarak birçok alternatif kanal bulunuyor. Bu alternatif kanallar sayesinde hemen her an bir ekran karşısında oturabilmek mümkün hale geliyor. Özellikle futbola düşkün olan kimseler her an izleyebilecek bir maç buluyorlar. Canlı maç yayını yapan sitelerin 24 saatlik maçları her an yayınlaması kişilerin sürekli maç izlemelerine neden oluyor. Peki, sürekli maç izlemenin kişiler üzerindeki etkisi nedir? Bu zarar verici olabiliyor mu?

Justin Tv izleyen kimselerin çoğu gününün bir bölümünü bilgisayar başında geçiriyor. Bilgisayar ekranına uzun süre bakmak gözlere zarar vermese de ciddi bir yorgunluğu tetikliyor. Aynı zamanda sürekli ekrana bakarak canlı maç izlemenin bazı zararları da bulunuyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Aynı ekrana sürekli olarak bakıyor olmanız için bulunduğunuz yerde hareket etmeden duruyor olmanız da gerekir. Hareket etmeden sürekli aynı konumda bulunan kimseler ilerleyen dönemde birçok sorunlar karşılaşabilirler. Bu nedenle önemli bir iş için oturmak gerekse bile ara sıra kalkıp yürümek ve hareket etmek gerekiyor. Aksi halde ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
  • İnsanların uykusunu getiren ve onları uykuya mahkum eden yegâne şey göz yorgunluğudur. Sürekli bir ekrana bakıyor olmak kişilerin gözlerini daha hızlı bir şekilde yorduğu için vaktinin çoğunu ekran başında geçiren kimseler göz problemleri yaşayabilirler. Fakat bu problemler gözün bozulması anlamında değil yorulması anlamındadır.
  • Karanlık bir alanda aydınlık bir kısma bakabilmek için gözler kısmak ve çeşitli kasları çalıştırmak gerekiyor. Bunu sürekli yapmak ya da uzun süre kasların kasılı kalması sonucunda kırışıklıklar oluşur. Yüzde oluşan bu kırışıklıklar sizleri daha sonradan rahat edebilir.

Justin Tv izlemek her ne kadar bedava olduğu için avantajlı olsa da sağlık açısından abartıya kaçmamak daha mantıklıdır. Aksi halde çok kısa süre sonra gerçekten sizi rahatsız eden şeylerle karşılaşarak üzülebilirsiniz. Bu durumda sağlığınızı geri kazanamayacağınız durumlar da olabilir. Bu nedenle canlı maç yayınları izlerken dikkatli olmak gerekiyor. Dikkat!: Canlı maç yayınlarını genelde çok aşırı olarak bahis sektörü ile ilgilenen kişiler izleyebiliyor. Bu sitelere örnek: Ukbet, İddaa gibi siteler verilebilir.

ETİKETLER:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT