OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Suriye Sınırında Rus Uçağı Düşürüldü! Rus Uçağını Türkiye mi Düşürdü?

GÜNDEM

Türkiye Suriye sınırında Rus savaş uçağının dürüldüğü iddia edildi. Suriye’de rejim güçlerine destek için bulunan Rusya’ya ait bir savaş uçağının düşürüldüğü iddiası gündeme bomba gibi düşerken, uçağın kimin tarafından düşürüldüğü bilinmiyor. Yapılan bir iddiaya göre ise Rus uçağı Türkiye tarafından düşürüldü.

Suriye’de Rus jetinin düşürüldüğü iddia ediliyor. Geçtiğimiz ay Türkiye tarafından Suriye tarafında bir Rus uçağı düşürülmüş ve kriz çıkmıştı. Bu krizin etkileri devam ederken bu uçağı da Türkiye’nin düşürmüş olma ihtimali sosyal medyada en çok tartışılan konular arasına girdi. Suriye’de Sarmada’yı vuran Rus uçaklarından birinin düştüğü iddia edildi. Cilvegözü Sınır Kapısı’nın hemen karşısında bulunan İdlib’e bağlı Babulhava ile Sarmada ilçeleri arasında bir Rus savaş uçağının düştüğü öne sürüldü. Düşen uçağın görüntüleri sosyal medyada yer alırken olayla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.

Öte yandan sosyal medyada yer alan uçağın Türkiye’ye ait jetler tarafından düşürüldüğü iddialarıyla ilgili henüz Ankara ve Moskova’da gelen bir açıklama yok. Al Jazeera Pakistan muhabiri Ahmed Zeydan da Rus uçağının Türkiye sınırında bulunan bir bölgeyi vurduktan sonra Türkiye jetleri tarafından vurulduğunu Twitter hesabından duyurdu. Uçağın, Türkiye’ye ait jetler tarafından vurulduğuna dair iddialar ise henüz teyit edilemedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT