OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Sürücüler aynı plakayı alamayacak

GÜNDEM/SÜRMANŞET

İznik ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Amiri Mehmet Çiriş, “Aracının plakasını çaldıran yada düşüren sürücüler, aynı plakayı bir daha alamayacak” dedi.
Yürürlüğe giren uygulama şöyle; Son zamanlarda meydana gelen terör olaylarında ki ikiz plaka kullanımının önüne geçilmesi, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için trafik tescil işlemlerinde kayıp-çalıntı plakalarla ilgili yeni değişikliğe gidildi.
Çalıntı plakası olan vatandaşlara yazılı tebligat yapılarak 15 gün süre tanınmakta olup, 15 gün içerisinde trafik tescil birimlerine araç ruhsatı ve plakalar ile müracaat etmeleri halinde bu durumda olan araçların yeni plakaya tescil edilecek. Müracaat etmeyenler hakkında 15 günlük süre bitiminde esnasında 92 TL trafik para cezası uygulanacak. Araç sistem kaydına plaka değişikliği takyidatı işlenecek. Bu durumda olup plaka değişikliği yaptırılmayan araçların noter tarafından satış işlemleri yapılmayacak.
Kayıp plakalarla ilgili ise otomobil, kamyon, kamyonet, traktör vs. gibi çift plaka kullanılan araçlarda tek plaka kayıplarında işleme gerek olmadığı, çift plaka veya ikinci kez tek plaka kayıplarında da aynı işlemin uygulanmaya başladığı, tek plaka kullanılan motosiklet türü araçlarda çalıntı veya kayıp hallerinde plaka değişikliği yapılması zorunlu hale getirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT