OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Tam 335 bin TL dolandırıldılar

MANŞET/YAŞAM

Dolandırıcılar İznik’te üst üste büyük vurguna imza attı. Son bir yıl içerisinde 6 kişi dolandırıcılara toplam 335 bin TL kaptırdı. Dolandırıcıların pilot bölgesi İznik.
Dün bir kişi daha aynı şebeke üyesine İznik’te parasını kaptırdı. Olay ilçe merkezinde meydana geldi. Akşam saatlerinde otomobili ile İznik’e gelen F.D, yanında getirdiği 125 bin TL’ye karşılık A.A’dan (26), anlaştığı 330 bin Sterlin’i almak üzere buluştu. F.D, otomobilinde 330 bin Sterlin’i bozdurmak istediğini söyleyen A.A ile konuşmaya başladı.

POŞETİN İÇİNDEKİ PARAYI ALARAK KAÇTI
F.D’nin arka koltuğa poşet içerisinde koyduğu parayı gören A.A, bir ara “Arkadaşlar ileride bekliyor. Onları gönderip hemen geliyorum” diyerek araçtan indi ve uzaklaştı. Bir müddet bekleyen ve sonrasında aracının arka koltuğunda ki para dolu poşetin orada olmadığını farkeden F.D, dolandırıldığını anlayarak, soluğu ilçe emniyet müdürlüğünde aldı. F.D, polise “A.A, benimle irtibata geçerek 330 bin Sterlin’im var. Başkalarına vermek istemiyorum. Paran varsa sana vereyim sen boz dedi.”

BU İLK DEĞİL
330 bin Sterlin’i 125 bin TL’ye almak isteyen fakat parası kaşla göz arasında çalınan F.D’nin düştüğü bu durum ilk değil. 2016 yılı içerisinde aynı kişilerce 2 dolandırıcılık olayı daha yaşandı. Buluşma noktası yine İznik’ti. 27 Şubat 2016 tarihinde A.A, 150 bin Sterlin’i bozdurmak için anlaştığı U.V’nin 100 bin TL’sini alarak kaçtı. Yine 6 Mart 2016 tarihin de A.A’nın kardeşi olduğu iddia edilen şebeke üyesi S.A (18), 330 bin Sterlin bozdurmak istiyorum diyerek H.E, M.Z, T.P ve Y.Ç’nin 110 bin TL’sini dolandırdığı öğrenildi. Polis, her üç olayın faillerini yakalamak üzere geniş çaplı araştırma başlattı. Üç kez aynı oyunu İznik’te oynayan şebeke üyelerine karşı vatandaşları uyaran yetkililer, Sterlin bozdurma bahanesiyle arayan kişi veya kişilere karşı duyarlı olmalarını ve hemen 155 polis merkezini aramalarını istedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON MANŞET

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT