OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Tarihi çarşıda Kore rüzgarı esti

KÜLTÜR - SANAT/MANŞET

Güney ve Kuzey Kore Birleştirici Derneği üyeleri İznik’te Kore giyim kültürünü tanıttı. Ancak, Kore kültürüne ait yöresel kıyafetleri onlar değil İznikli genç bayan ve erkekler giyerek tanıttı. Mini defile tarihi Süleyman Paşa Medresesi Çiniciler Çarşısında gerçekleşti.

Güney ve Kuzey Kore Birleştirici Derneği başkanı, Güney Koreli Deborah Yoon Young, birleşik bir nesil amaçladıklarını ifade efderek, Kore kültürünün Asya kıtasında çok yaygın olduğunu söyledi. 7 kişiden oluşan grup ile İznik’e davet üzerine geldiklerini belirten Young, “Gelmişken, İznik’te kültürümüzü gençlerinize tanıtmak istedik” dedi.
Süleyman Paşa Medresesi Çiniciler Çarşısında gerçekleşen mini defile de Kore kıyafeti giyen İznik Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdür yardımcısı Mustafa Topçuoğlu ile İznikli gençler, ellerinde çini tabaklar ile usta mankenlere taş çıkarttı. Ardından İznik Mehter Takımı’nın üyesi Mehmet Küçükçakır, Çorbacıbaşısı kıyafeti ile defileye dahil oldu. Renkli anların yaşandığı günde oldukça beğeni toplayan gösteri, ilçe dışından gelen yerli ziyaretci ve fotoğraf guruplarının da ilgi odağı oldu. Fotoğrafçılar bu anın keyfini bol fotoğraf çeker sürdü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON KÜLTÜR - SANAT

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT