OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Tek Vatan.. Tek Bayrak..

MANŞET/SİYASET

AK Parti İznik Teşkilatının Danışma Meclisi toplantısı dün akşam yapıldı. Belediye İşhanı İTSO toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya AK Parti Bursa milletvekilleri, Hüseyin Şahin, İsmail Aydın, Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir belediye başkan yardımcısı Abdul Kadir Karlık, İznik belediye başkanı Osman Sargın, belediye başkan yardımcısı Necati Tosun, AK Parti il başkanı Cemalettin Torun, İznik ilçe başkanı Mahmut Tamer Hersek, Balgöç İznik Derneği başkanı Serkan Acar, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları katıldı.
Toplantıda ” Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Devlet” vurgusu yapıldı.

Danışma meclisi toplantısında kürsüye çıkan AK Parti ilçe başkanı Mahmut Tamer hersek, “2001 yılında kurulan ve 2002 yılında iktidara gelen AK Parti, ülkenin istikbali, refahı, birliği ve dirliği olmuştur. 15 temmuz günü hainlerin darbe kalkışmasında Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dışarı çıkın’ talimatıyla darbe girişimi, milletin feraseti ve imanı ile bertaraf edilmiştir. Gözü dönmüş FETÖ’nün hayasızlığı karşısında, aziz milletimiz hükümetin arkasında durmuştur. Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde milyonlar, Yeni Kapı mitinginde bu inançlı duruşu tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

Belediye Başkanı Osman Sargın’da “Millet, 15 Temmuz da kendisini esaret altına almak isteyenlerin karşısında, bir oldu, iri oldu, sokakları doldurdu hainler kımıldayamadı. Ben yoksam kimse yok diyerek aziz milletimiz darbeye karşı tek vücut oldu. Zalimlerin anlayamadığı tek şey milletin tek oluşuydu. Ümmetin ve Milletin lideri adam gibi adam Recep Tayyip Edoğan’ı anlayamadılar. Bu şuurun farkına varamadılar. Sokaklara sahip çıkan kimse zafer odur, iktidar odur. Her şeyin başı aşktır. Vatan millet aşkıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız, bunun örneğini BM’de ki toplantıda göstermiştir “Dünya 5’ten büyüktür” diyerek, tüm dünyaya adeta ders vermiştir” dedi.

Bursa milletvekilleri ise ortak düşünceye imza atarak, 15 Temmuz darbe kalkışmasında 30 gün boyunca sokaklarda demokrasi nöbeti tutan İzniklileri kutladılar. FETÖ terör örgütünün henüz hepsinin bertaraf edilmediğini vurgulayan vekiller, “Bugünlerde mağdur edebiyatı yapılarak algı oluşturulmak istenmekte bu yanlışa düşmemeliyiz. AK Parti iktidarı boyunca vesayet ile çok ciddi mücadele veriyoruz. Anayasayı değiştirecek çoğunluğu bize vermelisiniz. Bu sıkıntıları kökünden çözelim. Olmaz ise enerjimizi sürekli birbirimizle uğraşmakla harcar bir adım öteye gidemeyiz” dediler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON MANŞET

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT