Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

TEM otoyolundaki Şüpheli paket trafiği altüst etti

TEM Otoyolu üzerinde bir pankart ucunda asılı halde bırakılan şüpheli paket polisi alarma geçirdi. TEM Otoyolu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında Edirne istikametine doğru olan gişe demirlerinde asılı olan bir pankart ucundaki paket, her iki yöne olan trafiği kitledi. Ayrıntılar haberimizde..

TEM otoyolundaki Şüpheli paket trafiği altüst etti

TEM Otoyolu üzerinde bir pankart ucunda asılı halde bırakılan şüpheli paket polisi alarma geçirdi. TEM Otoyolu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında Edirne istikametine doğru olan gişe demirlerinde asılı olan bir pankart ucundaki paket, her iki yöne olan trafiği kitledi.

Şüpheli paket nedeniyle TEM otoyolu 15 dakika her iki yönde de trafiğe kapatıldı. Uzman ekip tarafından patlatılan paketin boş çıkmasıyla trafik normale döndü. TEM Otoyolu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışı Edirne istikametinde yol kenarındaki demirlerde saat 07.00 sıralarında pankart ve ucuna bağlanmış şüpheli paket olduğunu görenler durumu polise bildirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen polisler çevrede güvenlik önlemi alarak Bomba İmha Uzmanına haber verdi. Uzman ekibin gelmesiyle TEM Otoyolu çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Özel kıyafetini giyen Bomba İmha Uzmanı şüpheli pankarta bağlanmış pakete fünye yerleştirerek patlattı.

Yapılan incelemede paketin boş olduğunun anlaşılmasıyla TEM Otoyolu yeniden trafiğe açıldı.

TEM OTOYOLU’NDA TRAFİK YOĞUNLUĞU YAŞANDI

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışına bırakılan şüpheli paket nedeniyle trafik yoğunluğu yaşandı. Anadolu’dan Avrupa yakasına geçmek isteyenler kapanan yol nedeniyle araçlarından inerek bekledi. Bazı vatandaşlar ise uzman ekibin şüpheli paketi patlatmasını cep telefonları ile görüntülemeye çalıştı.

“CAN KAYBI OLACAĞINA ZAMAN KAYBI OLSUN”

Şüpheli paket nedeniyle trafikte kalan vatandaşlar duruma isyan etti. Yolda kaldıklarını belirten bir sürücü “Şüpheli paket nedeniyle burada bekliyoruz. Yarım saattir buradayım” dedi.