OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Teröre lanet okundu

in GÜNDEM/SÜRMANŞET by

İznik Kent Konseyi Genel Sekreteri Havva Çandar ve Kadın Meclisi’nin hazırladığı Temamız Kadın, Konumuz Terörü lanetliyoruz programı düzenlendi. Sevgi, Kardeşlik, Birlik ve Beraberlik hususların ele alındığı program Kent Konseyi toplantı salonunda yapıldı.

Yunus Emre, Hacı Bektaşı Veli, Mevlana’nın Sevgi ve Birleştirici temalı programa İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Pehlivan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve eşi Hacer Sargın, İlçe Garnizon Komutanı eşi Özgür Toprak, Bursa Büyükşehir İlçe Koordinatörü Serkan Acar, Belediye Meclis Üyesi Müceher Egemen, İlçe Halk Eğitim Müdürü İsmail Ablak, İznik Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Tosun ve Kent Konyesi yöneticileri ve kadınlar katıldı.

İznik Belediyesi Kent Konsayi Genel Sekreteri Havva Çandar yaptığı açılış konuşmasın da” Bizim amacımız sevgi ve huzur dolu bir dünyadır. Hepimiz birbirimizi sevelim. Barış ve Kardeşlik, Birlik ve Beraberlik bizim özümüzdür. Biz Yunus Emre gibi, Mevlana gibi Hacı Bektaşı Veli gibi herkesi kucaklayalım, Kul olmayı bilelim. Dünya da barış olsun, ölümler olmasın. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Birlik ve beraberlik içinde bu zor günlerde kenetlenmeliyiz. İznik Kent Konseyi olarak bir kez daha terörü kınıyoruz. Herkesi birlik ve beraberlige çağırıyoruz. Bu anlamlı günde sayın Kaymakamımız ve sayın Belediye Başkanımız bizimle beraber oldular ve hep birlikte terörü lanetledik. İznik Kent Konseyi olarak programa katılan tüm hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. Ardın bu güne kadar Kent Konseyinin yaptığı etkinlik ve çalışmaları slayt eşliğinde anlattı.

Kaymakam Pehlivan ve Belediye Başkanı Sargın ise konuşmasında “İnsanlıktan nasibini almamış, insanı ve insanlığı yok etmeye çalışan terörü şiddetle lanetliyorum. Ankara Kızılay meydanında gerçekleşen hain terör saldırısını lanetliyor ve kınıyoruz. Ankara’da akıl, ahlak, vicdan yoksunu teröristlerce gerçekleştirilen menfur saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz”dediler.

Kaymakam eşi  Yıldız Pehlivan, Belediye Başkanı eşi Hacer Sargın, Garnizon Komutanı eşi  Özgür Toprak ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi  Emel Yücel’e programa katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*

Latest from GÜNDEM

Şehitlerimiz yad edildi

Milli iradeye sahip çıkan aziz milletimizin Demokrasi Zaferi ile taçlandırdığı 15 Temmuz
Go to Top