Olayları Halka Rapor Eden Gazete


TSK Yılbaşı Eğlencesini Operasyonlardan Dolayı İptal Etti!

GÜNDEM

Türk Silahlı Kuvvetleri yılbaşı programlarının tamamını iptal ettiğini açıkladı. TSK’dan yapılan açıklamalarda PKK terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlardan dolayı yılbaşı programlarının iptal edildiğini belirtti.

2016 yılbaşı programı iptal eden Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK terör örgütüne yönelik operasyonlar sonucu şehit düşen ve yaralanan askerler ve operasyon bölgelerinde yaşayan vatandaşlara saygıdan dolayı yılbaşı programı yapılmasını doğru bulmadığını belirtti.

TSK 2016 yılbaşı programını iptal ettiğini duyurdu.5 Aralık 2015 tarihinden itibaren Şırnak Cizre, Silopi ve Diyarbakır Sur’da devam eden operasyonlarda şehit olan ve yaralanan askerler ve terör örgütü PKK’nın saldırıları nedeniyle bölgede zor günler geçiren vatandaşlara saygıdan dolayı TSK’ daki 2016 yılbaşı programları iptal edildi. 2012 yılında yaşanan Van depremi sonrasında da yılbaşı programları iptal edilmişti.

Genelkurmay Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrulgazi Özkürkçü, Türk Silahlı Kuvvetlerindeki tüm sosyal faaliyet ve eğlencelerin, ülkenin içinde bulunduğu koşullar, halkın ve askerlerin bu tür olaylar karşısında gösterdiği hassasiyet göz önünde bulundurularak planlandığını belirterek Van depreminde verilen kayıplar ve bölgede yaşanan acılar nedeniyle 2012 yılbaşı programlarının iptal edildiğini hatırlattı.

15 Aralık 2015 tarihinden itibaren Cizre, Silopi ve Diyarbakır Sur bölgelerinde devam eden operasyonlara katılan devam birliklerin yüksek bir moral, büyük bir özveri ve uyum içinde tek vücut görevlerini yerine getirdiğini ifade eden Tuğgeneral Özkürkçü, terörle mücadele esnasında şehit olan ve yaralanan yaralanan askerler ve terör örgütü PKK’nın saldırıları nedeniyle bölgede zor günler geçiren vatandaşlara saygının ifadesi olarak TSK’daki 2016 yılbaşı programlarının iptal edildiğini açıkladı.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

iznik emlak
YUKARI ÇIK