Sosyal paylaşım sitesi Twitter bir kaç saattir kapalı durumda. Siteye girmek isteyenler problem yaşarken akıllara twitter engellendi mi sorusunu getirdi. BTK tarafından yapılan açıklamalarda herhangi bir engelleme kararının olmadığı twitter’in kapalı olmasının genel bir sorun olduğu belirtildi.

Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada Twitter kapalı durumda bulunurken yaşanan erişim problemlerine ilişkin henüz Twitter tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Diğer sosyal medya sitelerinde Twitter’ın kapalı olmasının nedenleri konuşulurken kullanıcılar problemin ne kadar süre devam edeceğini merak ediyorlar.

Kullanıcılar, sosyal paylaşım sitesi Twitter’a bir süredir erişim sıkıntısı yaşıyor. Twitter‘a herhangi bir erişimi engelleme kararı olmadığı, siteyle ilgili küresel bir sorun yaşandığı öğrenildi.

BTK kaynakları Twitter’a herhangi bir erişimi engelleme durumu olmadığını ifade ettiler.

Türkiye’deki kullanıcıların giremediği siteye erişimde küresel bir sorun yaşandığı ifade edildi.

Dünyanın farklı noktalarından da Twitter’a ulaşımda sıkıntı yaşandığı öğrenildi.

Ünlü hacker grubu Anonymous dün IŞİD’e internet üstünden savaş ilan etmişti. Paris terör saldırılarına tepki gösteren hackerlar, IŞİD yanlısı 6 bini aşkın Twitter hesabını kapatmıştı.

Anonymous’un, #OpParis adını verdiği IŞİD karşıtı saldırıda Twitter’ın güvenlik açıklarından yararlandığı sanılıyor. Grup daha önce de 101 bin IŞİD yanlısı hesabı afişe etmiş, ancak ele geçirmemişti.

YORUM YAZIN

  • (gizli tutulacak)