Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

ÜCRETSİZ OLUNCA DOLDU TAŞTI

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUDO tarafından işletmeciliği yapılan Akşemsettin Gemisi, Orhangazi-İznik arasındaki seferlerini bayramın üçüncü günü ücretsiz yaptı.

Akşemsettin Gemisi ücretsiz olunca doldu taştı

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUDO tarafından işletmeciliği yapılan Akşemsettin Gemisi, Orhangazi-İznik arasındaki seferlerini bayramın üçüncü günü ücretsiz yaptı. Göl üzerinden kısa da olsa seyahat yapmanın tadına varan İznikli ve Orhangazili’ler, bayram nedeniyle seferlerin ücretsiz oluşunu değerlendirmiş oldular.
BUDO, Bayramın 3. günü Orhangazi’den İznik’e 10.00, 17.00 ve 18.00’de, İznik’ten Orhangazi’ye ise 11.30, 15.30 ve 19.30’daki seferlerin ücretsiz olacağını açıklayınca vatandaşlar bu fırsatı geziye dönüştürdü. Şuana kadar İznik Gölün de kayığa dahi binmeyenler, Akşemsettin gemisi ile karşı kıyıya geçmenin heyecanını yaşadı.
Yapılan açıklamada Akşemsettin Gemisi ile Orhangazi-İznik arasında sefer yapmak isteyenlerin biletlerini Orhangazi’deki Çınar Restoran’dan ve İznik’teki Yeşil İznik Aile Çay Bahçesinden alabilecekleri belirtildi.