Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

ULUSOY: İZNİK’İN TANITIMA İHTİYACI VAR

basaran

 

İlçe kaymakamı Hüseyin Karameşe, Belediye başkanı Osman Sargın, Büyükşehir İznik koordinatörü Serkan Acar, Kent konseyi genel sekreteri Havva Candar ve yürütme kurulu ile kahvaltıda bir araya gelen Ulusoy İznik’in Turizm konusundaki sıkıntılarını dile getirdi.

Kahvaltı sonrasında kent konseyinin hazırlamış olduğu sine vizyon eşliğinde İznik’in turizm pastasından aldığı payın yükseltilmesi konusu masaya yatırıldı. İznik’in turizm konusunda tüm artı ve eksilerinin ortaya konulduğu toplantıda TURSAB başkanı Başaran Ulusoy; ” İznik öncelikle bölgesel marklarını oluşturmak zorunda. İznik’in Uluslararası arenaya şu an çıkması sıkıntı yaratır. Öncelikle çevrenin bilgilendirilmesi lazım. Bursalı ve İstanbullunun İznik’e geldiği zaman nereye gezeceğini ve ne yiyeceğini bilmesi gerekiyor. Gölü, tarihi ve çini konusunu iyi değerlendirmek gerekiyor.

İZNİK MÜTEVAZİ OLMAMALI

Fuarlar ile çeşitli organizasyonlar ile İznik’i ülke gündemine sokmak, insanlarda göz aşinalığı kulak aşinalığı yaratmak zorundasınız. İznik’in ilk hareket alanı tanıtım olmalı. Bugün her yerde olduğu gibi hatalı bir İznik görüyoruz. Yemek konusu, spor konusu, Göl ve doğal yapı en iyi şekilde sunulabilmeli. İznik mütevazi olmamalı. İznik kendi başına bir marka kenttir. Öncelikle İznik halkını eğitmek,bilinçlendirmek zorundasınız.

İznik’in öncelikle bir tanıtım programı yaratması lazım. Şimdi Osman başkan söyledi göle bir tekne geliyormuş, bir tane az bile. Bir Koma gölü örneği var, orayı görmeniz lazım. İznik Koma gölüne beş basar.

ÖNCE ULUSAL DAHA SONRA ULUSLARARASI ARENA

İznik öncelikle İstanbul’a, Bursa’ya, Ankara’ya tanıtım yapacak.Bizler her türlü desteğe varız. Bizim çalıştığımız ajans ile sizleri bir araya getirelim, tanıtım konusunda bir yol çizelim. Siztanıtımı yapacaksınız sonrası bizim işimiz. Bizler pazarlamasını yaparız. İznik’i bu ameliyat masasından sağlıklı bir şekilde hep beraber kaldıracağımıza inanıyorum” dedi.