Windows 10 tarihe geçmeye aday!

Windows 10 tarihe geçmeye aday!

TEKNOLOJİ

Windows işletim sisteminin en son sürümü olan Windows 10 tarihe geçmeye aday! Bugüne kadar en çok yüklenen windows sürümü olabileceği söylenen Windows 10, sevilen Windows XP efsanesi de tarihe gömecek gibi duruyor.

Windows 10 tüm dünyada 29 Temmuz tarihinde yayınlandı ve sadece üç ay içersinde 120 milyon cihaza yüklendi. Gartner araştırma şirketi bu verileri göz önünde bulundurarak Microsoft’un en son işletim sisteminin, Windows XP ve 7’nin izinden giderek Windows’un en fazla yüklenen sürümü olmaya hazırlandığını öngörüyor.

Şirket, Microsoft’un Windows 7 ve 8.1 ücretsiz yükseltme teklifinin arkasındaki temel nedenin de bu olduğu düşünüyor. Ayrıca işletmelerin yüzde 50’sinin Ocak 2017’ye kadar Windows 10’a geçiş yapmış olacağını tahmin ediyor. Gartner başkan yardımcısı Steve Kleynhans “İşletmeler için biz bu geçişin altın yıl önceki Windows 7’den önemli ölçüde daha hızlı olmasını bekliyoruz” dedi.

Ayrıca şirket son işletim sistemine göç için diğer faktörlerin de etkili olacağını düşünüyor. Bunlardan biri de Windows 7 için verilen desteğin Ocak 2020 itibariyle sona erecek olması.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*