Yahoo Mail reklam engelleyici kullanan hesapları tek tek kapatıyor!

Yahoo Mail reklam engelleyici kullanan hesapları tek tek kapatıyor!

TEKNOLOJİ

İnternet sektörü devlerinden Yahoo, Yahoo Mail hizmeti alan kullanıcılarına zor günler yaşatıyor. Yahoo Mail’de reklam engelleyici kullanan kullanıcıların mail hesapları Yahoo tarafından tek tek engellenmeye başlandı.

Yahoo’nun, bilgisayarlarında reklam engelleyici yüklü olan bazı kullanıcıların e-posta hesaplarına erişimini engellediği bildiriliyor. Bu dev hizmet, reklam engelleyici kullanan üyelerin e-posta erişimini engellemeye başladı!

Digiday, kullanıcıların Adblock Plus forumlarında Chrome ve Firefox tarayıcıları ile Yahoo Mail’e erişememekten şikayetçi olduklarını tespit etti. Yayınlanan ekran görüntüsünde “Kullanmaya devam etmek için Ad Blocker’ı devre dışı bırakın” yazdığı görülüyor.
Hatta Yahoo eski ürün tasarım direktörü ve aynı zamanda önceden Twitter’da tasarım direktörü olarak görev almış Andrei Herasimchuk bile mikroblog sitesinde hesabına erişememekten yakındı. Reklam engelleyicileri devre dışı bırakmayan kullanıcıların içeriğe erişimini engelleyen bir başka site de bunu bir süre önce yürürlüğe koyan Washington Post oldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yahoo sözcüsü, “Yahoo olarak biz sürekli yeni ürün deneyimlerini geliştirmek ve test etmekteyiz. Bu ABD’de az sayıda Yahoo Mail kullanıcısını kapsayan bir testtir” dedi.

Eğer aynı sorunu yaşıyorsanız şimdilik diğer tarayıcıları kullanarak veya başka cihazlarda oturum açmayı deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*