OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Zafer Bayram’ı kutlandı

GÜNDEM/SÜRMANŞET

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94.yılı münasebetiyle tüm yurtta olduğu gibi İznik’te de Atatürk anıtı önünde tören yapıldı.

Törene Kaymakam Ali Hamza Pehlivan, Belediye başkanı Osman Sargın, Cumhuriyet Savcıları Yavuz Alp Oflu ve Sebahattin Taha Hasbutcu, Garnizon Komutan  Vekili J.Kd. Bçvş. Metin Toker, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, CHP İlçe Başkanı Ayan Özer, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Çetin ve yönetim kurulu üyeleri, Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Eroğlu ve yönetimi, Şehit Aileleri ve yakınları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcilerinin yanı sıra İznikli vatandaşlar da katıldı.

İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Garnizon Komutan  Vekili J.Kd. Bçvş. Metin Toker  ve Belediye Başkanı Osman Sargın’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Jandarma Komutanlığı Personeli J. Bçvş. İsmail Aydın konuşmasında ” Bugün Asil Türk Milleti ve Kahraman Türk Ordusunun Başkomutanı Atatürk’ün emrinde 94 yıl önce gerçekleştirdiği Büyük Zaferi Kutlamak için toplanmış bulunuyoruz ” dedi. Ardından Selçuk Ortaokulu Öğrencisi Ece Şener 30 Ağustos şiirini,  Beren Yıldız ise Zafer Türküsünü okudu.

Törene katılanlar daha sonra Kaymakamlık makamına geçti. Burada Kaymakam Ali Hamza Pehlivan, Garnizon Komutan  Vekili J.Kd. Bçvş. Metin Toker, Belediye Başkanı Osman Sargın tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94.Yılı tebrikleri kabul edildi. Programa katılanlara  Nilüfer Hatun Çini Çarşısında mini kokteyl verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT