OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Zeytinlikte bulunan lahdin içinde ki değerli şey bakın ne?

GÜNDEM

İznik’te kapağı hiç açılmadığı görülen lahdin, neden uzman ekip tarafından açılacağı ortaya çıktı. Lahdin içerisindeki sıkışmış gaz, bilim dünyası için çok önemli. Gündem ne lahit nede içinde ki değerli eşya sadece gaz olduğu öne sürüldü.

İznik’te 3 lahit mezarın gün yüzüne çıktığı aynı zeytinlikte geçtiğimiz ay yeni bir lahit daha ortaya çıkmıştı.
Definecilerin kazıp üst kapağını ortaya çıkattığı tarihi lahit mezar, İznik Müze Müdürlüğü’ne bağlı uzaman arkeolog ve sanat tarihçileri tarafından yüzeysel olarak incelenip tekrar tıoprakla kapatıldı. Lahit mezara Ankara’dan gelecek olan uzman bir ekip müdahale edecek. Neden uzman ekip sorusu ise cevap buldu. Ortaya çıkan gerçek çok şaşırtıcı. İddiaya göre değerli kılan içinde ki eşyalar değil, içinde biriken gaz!

NEDENİ İÇİNDEKİ GAZ MI?

24 saat jandarma ve polis kontrolünde olan lahit mezar bilim adamları için çok önemli olduğu iddia edildi. Çünkü lahit içerisinde yüzyıllardır biriken gazın en başta uzay teknolojisinde ve gelişmiş silahlarda kullanıldığı öne sürülüyor. Bilim dünyası, bir çok yapay madde elde ederken bu doğal olan gazı elde edemiyor. Uzman ekibin öncelikle lahit içinde haps olmuş bu özel gazı özel bir sistemle tahliye edeceği söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT