Kıran dere ıslah ediliyor

SÜRMANŞET, YAŞAM

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ile AK Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersekli’nin girişimleri sonucu Kıran Dere Islah Çalışmalarına başlandı. D.S.İ. Tarafında ihalesi gerçekleştirilen Kıran Dere Çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Osman Sargın, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hıştıroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

500 GÜNDE TAMAMLANACAK

D.S.İ. tarafından 4 trilyon 600 milyon liraya ihale edilen Kıran Dere Islah Projesi 500 gün içerisinde tamamlanacak. 1266 metre uzunluğundaki alanda çift taraflı olarak 3 metre yüksekliğinde taş işlenecek olan bölgede zemininde ise beton kaplama yapılacağı belirtildi.

SİVRİSİNEK YATAKLARINA KÖKLÜ ÇÖZÜM
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da ” Yıllardır çözülemeyen ve her yıl temizlenmek zorunda kalan kıran dere bölgesine köklü çözüm bulundu. Buradaki vatandaşlarımızın büyük sorunu olan sivrisinek için D.S.İ yetkilileri ile görüşmemizde bir an önce ıslah edilmesi konusunda görüşlerimizi ilettik. Girişimlerimiz neticesinde gerekli çalışmalar yapılarak Islah Projesi kapsama alındı. Bu gün itibari ile ıslah çalışmaları başladı. Proje aşamasında bizlere destek veren Bakanlık ve D.S.İ. yetkililerine teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

1 Yorum. Yeni Yorum

 • Nuriye saygın
  24 Kasım 2015 22:28

  çoktan beri yapılması gereken birşeydi bu hersene temizlemekle olmaz

  kendi düşüncemi sölemek isterim dereyi mavi taşlarla kaplayıp üzerine çok güzel

  kafeler olur düşünün altta ördekler yüzüyor siz üstte onları izleyerek yemek

  yiyorsunuz çayınızı yudumluyosunuz eğer beton dökülüp otlarının çıkması

  engellenirse sadce bu halinden bir farkı olmaz birkere yapılsın tam yapılsın

  okadar masraf boşa gitmesin derim saygılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.