Category archive

SAĞLIK

Meme kanserin de hurafeler tedaviyi geciktiriyor! Bakın o 9 yanlış ne

KATEGORİ: SAĞLIK

Kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanseri, tam anlamıyla korkulu rüya. Öyle ki, erken teşhisin hayat kurtardığı bilinmesine rağmen birçok kadın eline bir kitle gelecek diye endişe ederek kendi kendini elle muayeneden kaçınıyor. Kimi mamografi çekimine yanaşmazken, kimi de şifalı diye satılan bitkilere umut bağlayarak tıbbi tedaviyi reddediyor. 

DEVAMI İÇİN

Meme kanseri tedavisin de 4 yeni gelişme

KATEGORİ: SAĞLIK

Meme kanseri tedavisi 9 kritere göre belirleniyor!  Gerek dünyada gerekse ülkemizde kadınlarda en sık görülen kanser olan meme kanseri her 8 kadından birinin kapısını çalıyor. 40 yaşın üzerinde kadınlarda görülme sıklığı artarken, 50-59 yaş grubunda en yüksek seviyeye ulaşıyor. 

DEVAMI İÇİN

Gençleştiren 10 sihirli besin süt-yumurta gençlik onlar da!

KATEGORİ: SAĞLIK

Herkes sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak ister. Krem veya maskeler bunun için yeterli mi sizce? Altınbaş Üniversite Hastanesi Medical Park Bahçelievler Dermatoloji Uzmanı Hüseyin Hira, ‘sağlıklı cilde giden yol mideden geçer’ dedi ve 10 mucizevi besinin listesini verdi.

DEVAMI İÇİN

Gençliğin vebası büyük tehlike Metamfetamin

KATEGORİ: SAĞLIK
Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Onur Noyan
Doç. Dr. Onur Noyan

Uyarıcı özelliğe sahip ve halüsinasyonlara neden olan metamfetamin maddesi; çok hızlı bağımlılık yapması, toleransın çok hızlı gelişmesi ve ek psikiyatrik hastalıklara çok sık sebep olması nedeniyle diğer uyuşturucu maddelerden ayrılıyor. Metamfetaminin ciddi psikiyatrik yan etkilere neden olduğunu belirten uzmanlar, en sık karşılaşılan durumların saldırganlık ve şiddet olduğunu belirtti.

DEVAMI İÇİN

Fizik tedavi uzmanı Dr. Mert göreve başladı

KATEGORİ: SAĞLIK

İznik Devlet Hastanesinde, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmet alımı kapsamında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı Dr. Muharrem MERT göreve başladı. İznik Devlet Hastanesi yönetimi, Muayene olmak isteyen hastaların, internetten MHRS sistemi üzerinden veya Alo 182 Çağrı merkezinden randevu alabiliceğini söyledi. 

DEVAMI İÇİN

1 2 3 18
YUKARI ÇIK
Mobilya Takımları | Fur Coats | destek patent | canlı bahis siteleri